Fol: Përleshje fizike në BDI-në e Gostivarit, Nevzati i jep shuplakë Valdetit?!

Picture of INA
INA

17/04/2024

Pas përleshjeve dhe zënkave në Strugë, përçarja mes oponentëve të Frontit Europian ka vazhduar edhe në degën e Gostivarit, shkruan Fol.mk,

Sipas këtij portali, derisa në Strugë, përplasje ka pasur mes mbështetësve të BDI-së dhe Ziadin Selës, në Gostivar, përleshje fizike ka ndodhur mes Nevzat Bejta i cili është nënkryetar i BDI-së dhe Valdet Xhaferit i cili është kryetar i degës së BDI-së në Gostovar.

Siç mësohet, Nevzat Bejta dhe Valdet Xhaferi fillimisht kanë pasur një përplasje verbale e cila më pas ka eskaluar dhe Bejta e ka goditur me shuplakë, Xhaferin. Përplasjet në BDI filluan pas kolicionimit të kësaj partie me PDSH-në, Ziadin Selën, dhe shumë parti tjera të sapoformuara, ndërsa arssye e sherreve janë pozitat dhe hapësira politike e cila është tepër e ngushtuar për shkak të numrit të madh të partive në koalicion./ Fol.mk

TË FUNDIT
1 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
2 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
3 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
4 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
5 orë
A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

ME TE LEXUARA

1 ditë
Najçevska i reagon Taravarit: Pse kryetari i Kuvendit të jetë shqiptar?
12 orë
Rivotim në shtatë vendvotime në njësinë e pestë dhe të gjashtë zgjedhore të mërkurën
6 orë
Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor
1 ditë
Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë
11 orë
Një i vdekur dhe dy të lënduar nga aksidenti i rëndë në autostradën Shkup – Kumanovë

LEXO MË SHUMË

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

Shkolla Vizbeg

Shkolla e re fillore e Vizbegut, nis me punë këtë vit shkollor

zjarrfikes

Zjarrfikësit ankohen për paga të ulëta

policija-1-800x445

RMV, shtetas të huaj kanë denoncuar dy policë pasi kanë kërkuar ryshfet, janë marrë masa disiplinore

INFO

NA NDIQ