Gavrill Bubevski zgjedhet për prokuror në Prokurorinë e Shkupit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18 Janar, 2022

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Prokurorëve mes tjerash u vendos që Gavrill Bubevski të kaloj në Prokurorinë Themelore -Shkup. Në vazhdim edhe vendimet e tjera të dala nga kjo mbledhje.

“Prokurori publik Besir Aliu është zgjedhur Prokuror Publik në Prokurorinë Themelore të Tetovës. Prokurori Publik Gavrill Bubevski është zgjedhur për Prokuror Publik në Prokurorinë Themelore-Shkup. Prokurorët publik Sonja Simovska dhe Ljupço Kocevski janë zgjedhur për prokuror në Prokurorinë Publike të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Prokurori Publik Stevço Donev ishte zgjedhur për Prokuror Publik në Prokurorinë e Lartë Publike-Shtip”, njoftojnë nga Këshilli i Prokurorëve Publik.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

escobar

Escobar: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, po kërkoj vetëm të dëgjohemi

kasami

Kasami: Nuk isha i ftuar në 21 vjetorin e BDI-së! Ali Ahmeti të largohet nga politika (VIDEO)

fitor jakupi

Fitor Jakupi shpall kandidaturën për degën e BDI në Kumanovë

kfori ushtria turke

Forcat komando turke në veri të Kosovës, Spahiu: Ka impakt të rëndë tek serbët

rusia

Plas lufta civile në Rusi? Meçollari: Ushtria ruse dhe Wagner nuk e duan njëra-tjetrën, ka nisur rebelimi

lajcak escobar kurti

Përfundon takimi, Escobar dhe Lajçak 3 kushte për Kurtin

dash-1

Tentuan ta destabilizojnë Ballkanin, SHBA-ja sanksionon shtatë rusë

Pence Mike Pence

Pence kandidon për zgjedhjet presidenciale 2024 në SHBA

mesi-paris

FOTO/Takimi sekret për Messi-n, i ati i yllit argjentinas bisedë me Presidentin Laporta

INFO

NA NDIQ