Gjykata Penale do të bëjë kontrolle të jashtëzakonshme pas kërkesës së Boki 13

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/02/2023

Këshilli Gjyqësor do të veprojë pas kërkesës së Bojan Jovanovskit dhe akuzave se Gjykata Penale ka marrë aktvendim të falsifikuar me të cilin ia ka refuzuar kërkesën për pezullim të dënimit për shkak të rëndimit të shëndetit.

Këtë e kanë bërë të ditur avokatët e Boki 13 nëpërmjet një njoftimi për media, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Ju njoftojmë se pas parashtresës së Bojan Jovanovski deri te Këshilli Gjyqësor i RMV-së, gjegjësisht kërkesës për formimin e komisionit për zbatimin e mbikëqyrjes dhe kontrollit të jashtëzakonshëm në lidhje me procedurën e Gjykatës Themelore Penale Shkup në rastin KP nr. 18/22, sot avokatit mbrojtës Vladimir Tufegxhiq, një avokat nga Shkupi, ka marrë njoftim se ajo është proceduar MENJËHERË dhe se po veprohet për pretendimet e saj”.

“Mirëpresim shpejtësinë dhe urgjencën në veprimin e Këshillit Gjyqësor dhe për çdo çështje ligjore shtesë lidhur me këtë situatë ligjore, do të njoftojë avokati mbrojtës Vladimir Tufegxhiq”, thekson ekipi juridik i Bojan Jovanovskit.

TË FUNDIT
1 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
2 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut
7 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
9 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
9 orë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ME TE LEXUARA

1 ditë
Osmani: Mosrespektimi i vullnetit kthen “shumicën” para Marrëveshjes së Ohrit!
1 ditë
Ditën kur mbushi 17 vite granata ia mori jetën Jonuz Zymberit (VIDEO)
1 ditë
Myftiu i Beogradit thotë se kombi serb nuk është gjenocidal: Serbia ime nuk e meriton këtë
10 orë
Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti
1 ditë
Policia e Maqedonisë thotë se e arrestoi, Fero duke shijuar kafe në Shkup

LEXO MË SHUMË

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

edi rama

Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

grupi banjska radojcici

Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

INFO

NA NDIQ