Gjykata Penale do të bëjë kontrolle të jashtëzakonshme pas kërkesës së Boki 13

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23 Shkurt, 2023

Këshilli Gjyqësor do të veprojë pas kërkesës së Bojan Jovanovskit dhe akuzave se Gjykata Penale ka marrë aktvendim të falsifikuar me të cilin ia ka refuzuar kërkesën për pezullim të dënimit për shkak të rëndimit të shëndetit.

Këtë e kanë bërë të ditur avokatët e Boki 13 nëpërmjet një njoftimi për media, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Ju njoftojmë se pas parashtresës së Bojan Jovanovski deri te Këshilli Gjyqësor i RMV-së, gjegjësisht kërkesës për formimin e komisionit për zbatimin e mbikëqyrjes dhe kontrollit të jashtëzakonshëm në lidhje me procedurën e Gjykatës Themelore Penale Shkup në rastin KP nr. 18/22, sot avokatit mbrojtës Vladimir Tufegxhiq, një avokat nga Shkupi, ka marrë njoftim se ajo është proceduar MENJËHERË dhe se po veprohet për pretendimet e saj”.

“Mirëpresim shpejtësinë dhe urgjencën në veprimin e Këshillit Gjyqësor dhe për çdo çështje ligjore shtesë lidhur me këtë situatë ligjore, do të njoftojë avokati mbrojtës Vladimir Tufegxhiq”, thekson ekipi juridik i Bojan Jovanovskit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Antonio-MIloshoski-800x445

Milloshoski: LSDM-ja ka dy propozime mbi tavolinë, s’ka nevojë për grupe pune

arben taravari ash

Taravari:Censurë ndaj shqiptarëve në Luginë të Preshevës

FB_IMG_1686399536286

Ndërron jetë në moshë të re, kryetari i një dege të Lëvizjes BESA

policia-kosoves

Mitrovicë: Burri sulmon bashkëshorten dhe pastaj djeg shtratin e fjetjes në shenjë revolte

Mickoski-kovacevski-Ahmeti

Kovaçevski: Të gjitha kërkesat e VMRO-së janë përmbushur, edhe ajo për BDI-në

mjek

Maqedonia nivelizon çmimet në shëndetësi për shtetasit e Kosovës

edi rama

Flaka Surroi: Rama më mirë ta kishte shkruar një draftstatut për Luginën e Preshevës

Daniel HOKANSON

Gjenerali amerikan për situatën në veri: Jemi shumë të shqetësuar

florian bieber

Bieber: Vuçiq po e përdor Kosovën për të larguar vëmendjen nga protestat kundër tij

INFO

NA NDIQ