Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

Picture of INA
INA

19/04/2024

Bayer Leverkusen në festë, e ka eliminuar skuadrën angleze West Ham.

West Ham ka barazuar me rezultat 1:1 por i ka kushtuar shumë humbja në Leverkusen me 2:0 dhe eliminohet nga garat e Europa League.

Antonio në minutën e 13-të shënoi për vendasit dhe Frimpong (89′) për udhëtuesit.

Edhe një mrekulli e Bayerit me Granit Xhakën, duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League.

Xhaka me shokë feston këtë kualifikim të madh duke pretenduar që të fitojnë edhe tërë Ligën.

Granit Xhaka me Bayerin sa të frikshëm, rrëzojnë skuadrën angleze.

TË FUNDIT
13 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
14 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
14 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
14 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
14 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

ME TE LEXUARA

14 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
14 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
2 ditë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt
14 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
1 ditë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
13 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

mbappe

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

INFO

NA NDIQ