Ikja masive e qytetarëve ju konvenon vetëm partive të mëdha

INA
INA

28/05/2023

Shkruan: Besim Nebiu

Ikja masive dhe apatia e votuesve, ju konvenon (levërdis) vetem partive të mëdha. Matematika është e thjeshtë, me dalje të ulët në zgjedhje, votat e “bazës partiake” dhe klientelës, fitojnë rëndësi relativisht më të madhe.

Nëse në vitin 2011 me 100 mijë vota fitoheshin 10 mandate deputetësh, sot fitohen 15 deputetë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_7410

BDI, kancer malinj i shoqërisë shqiptare në MV

muamer

Racizmi i prindërve maqedon ndaj nxënësve shqiptarë

arsim zekolli2

Emerimi i Talatit për ‘techno-PM’, është konform statusit të BDI-së

Xhelal Zejneli

PISA 2022

MUHAMERI

Deklarata Universale e të Drejtave të Njeriut dhe Maqedonia

Fatmir Besimi

PAKOJA E NËNTË E MASAVE ANTIKRIZË

orhan ibrahimi

“Talat Xhaferi- njëqind ditë Kryeministër”!

MUHAMERI

Zgjedhjet po afrohen, politikanët shfaqen me thesin e babadimrit

gir-geer-euroambasadori

Për barazinë gjinore dhe fuqizimin e grave

INFO

NA NDIQ