Mori fund loja me president shqiptar!

Picture of ina-online
ina-online

25/04/2024

Shkruan: Medai Shaholli

Ashtu siç kam parashikuar në opininin tim dy ditë më parë se loja me presidentin shqiptar merr fund ditën e mërkurë të 24 prillit, pikërisht ashtu ndodhi mbrëmë, ku të dy kandidatët shqiptarë ikin nga kjo garë me bisht ndër shalë si një bast i humbur dhe i parapërcaktuar qysh më parë nga balanca e votës që anon nga kampi maqedon.

Sepse qëllimi i vërtete i kësaj gare ishte matje e pulsit të elektoratit shqiptar si testim për zgjedhjet parlamentare, ku me fitoren e mbrëmëshme të zotit Osmani nga Fronti Europian përballë z.Taravari nga opozita VLEN, me afro 40 mijë vota diferencë për Frontin Europian, ata tashmë janë çliruar nga stresi dhe ndihen si favorit në zgjedhjet e 8 majit kundrejt opozitës VLEN.

Pra, gara e vërtetë janë zgjedhjet parlamentare të 8 majit, ku brenda kampit shqiptar do të ndeshen për së dyti Fronti Europian dhe opozita VLEN, për ta dëshmuar përfundimisht se cila nga ato do të jetë fituese e këtyre zgjedhjeve dhe kush do t’i humbas ato.

Urojmë që dy taboret shqiptare në garë të tregohen të denja para elektoratit shqiptar me qëndrimet e tyre ndaj qeverisë së ardhshme të koalicionit, mbi identitetin e mohuar të gjuhës shqipe në kushtetutën e vendit e cila qëndron aty si gur varri për shqiptarët.

Shpresojmë se cilido koalicion që i fiton zgjedhjet mos bëjë pazare dhe lojëra politike mbi kurrizin e shqiptarëve por, të kthjellohen dhe të kthehen me këmbë mbi tokë për ta parë realitetin në sy se pa heqjen e njollës së turpit siç është 20% nuk ka të ardhme kjo “drzhavë”, në të kundërtën do të konsiderohen si subjekte vasale të pushtetit dhe antishqiptare.

TË FUNDIT
5 orë
Ndryshim apo zëvendësim?!
3 ditë
Mjaft më vrasjeve mes të rinjve shqiptarë, në politikë duhet bërë ndryshimi, ja VLEN
4 ditë
Çfarë fshihet pas sinjalizimit të Putin për armëpushim?
5 ditë
Si po ngjall presidenti i Serbisë ndjenja kundër Perëndimit, Maqedonia mos t'i hyjë qorrsokakut!
5 ditë
DW: A është Gjermania e përgatitur për pandeminë e ardhshme?

ME TE LEXUARA

5 orë
Ndryshim apo zëvendësim?!

LEXO MË SHUMË

IMG_2558

Ndryshim apo zëvendësim?!

ejup berisha

Mjaft më vrasjeve mes të rinjve shqiptarë, në politikë duhet bërë ndryshimi, ja VLEN

Putin

Çfarë fshihet pas sinjalizimit të Putin për armëpushim?

vucic okb

Si po ngjall presidenti i Serbisë ndjenja kundër Perëndimit, Maqedonia mos t’i hyjë qorrsokakut!

gjermani jeta

DW: A është Gjermania e përgatitur për pandeminë e ardhshme?

zeka-alternativa

Legjitimiteti dhe pushteti

sunaj-raimi

Infeksioni politik i TV kanaleve shqiptare

refik hasani

Marrëveshja e Konçulit

ali mehmeti

Koha që shqiptarët në MV të përfaqësohen ndryshe nga sa ka bërë për 20 vjet BDI-ja

INFO

NA NDIQ