Interi mposhti një Milan “të dobët”

Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/02/2023

Nuk kishte si të shkonte ndryshe, Interi mund një Milan “të dobët” në “Derbin e Madoninës”, teksa ka arritur të fitojë me rezultatin minimal 1 me 0, falë golit të Lautaro “El toro” Martinez”.

“Zikaltërit” u hodhën menjëherë në sulm, por Tatarusanu ishte i vëmendshëm duke mos lejuar topin të prekë rrjetën e “djajve”. Mirëpo në minutën e 30’-të të lojës, një krosim i Calhanoglu nga goditja e këndit gjen të pambuluar në zonën kapitenin Lautaro Martinez, i cili me një goditje të bukur me kokë dërgon topin në rrjetë.

Ky do të ishte dhe goli i vetëm i ndeshjes, me “zikaltrit” që arritën fitoren e dytë radhazi ndaj Milanit, pas fitores 3 me 0 në Superkupën e Italisë. Me këtë fitore Inter arrin në kuotën e 43 pikëve dhe ndodhet në vendin e dytë, ndërsa Milani aktualisht ndodhet në vendin e 6-të me vetëm 38 pikë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xavi

​Xavi kapet sërish me arbitrat: E panë të gjithë, është turp

Bellingam Real Barca

Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës

struga trim lum

Fiton Struga, Shkëndija humb, Shkupi vetëm barazim

griezman

Atletico blindon liderin e skuadrës, drejt rinovimit me sulmuesin

de jong

Lëndimi i tretë në të njëjtin vend, De Jong nuk do të luajë këtë sezon me Barcelonën

Bernardo Silva 2

Real Madrid ndërhyn në merkaton e Barçës, madrilenët tentojën lojtarin e Cityt

anceloti

Ancelotti flet për golin e papranuar të Yamal dhe penalltinë e Vazquez

fc shkupi

FC Shkupi shkarkon trajnerin Mladen Zhizhoviq! Kush do ta drejtoj ekipin shkupjan

futboll

KF Besa vetëm një pikë larg inkuadrimit në Ligën e Parë

INFO

NA NDIQ