Fabrizio Romano zbulon planin e Armando Brojës për të ardhmen

Picture of ina-online
ina-online

07/05/2024

Armando Broja do t’i japë lamtumirën Chelseat këtë verë, me idenë për të mos u kthyer më te blutë.

Pak a shumë ky qëndrim i sulmuesit shqiptar dihej, pasi blutë nuk e shohin si pjesë të planeve të tyre.

Por tashmë edhe eksperti i merkatos, Fabrizio Romano, ka insistuar se kjo hipotezë do të bëhet realitet.

“Armando Broja do të largohet nga Chelsea në mënyrë përfundimtare këtë verë. Plani është të ndahet me klubin këtë verë në mënyrë të përhershme, pasi të kthehet nga huazimi nga Fulhami.

Sulmuesi numër një shqiptar është përsëri në listën e klubeve të ndryshëm në Europë dhe Premier Ligë, që e shohin atë si opsionin kryesor për dritaren e transferimit të verës”, shkruan Fabrizio Romano në postimin e tij në rrjetet sociale.

TË FUNDIT
16 orë
Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës
17 orë
Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk
17 orë
Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt
2 ditë
Publikohet lista! 6 shqiptarë do të jenë pjesë e ekipit të Zvicrën në Euro 2024
2 ditë
Ramadani: Isha në rrezik për jetë, më trajtuan si fëmija i presidentit

ME TE LEXUARA

17 orë
Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt
17 orë
Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk
16 orë
Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

LEXO MË SHUMË

cairi

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

tyson

Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk

hetemaj

Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt

Zvicra shaqiri

Publikohet lista! 6 shqiptarë do të jenë pjesë e ekipit të Zvicrën në Euro 2024

ramadani

Ramadani: Isha në rrezik për jetë, më trajtuan si fëmija i presidentit

massimiliano-allegri_15r5yo9lfzicg1kw8p87d4nrer

Juve-Allegri, rrezikohet shkarkimi i menjëhershëm i trajnerit!

Inter-1

Marotta bën gati një tjetër super goditje, synon yllin e Realit

musiala

Real Madrid konfirmon operimin e David Alaba

arteta

Arteta me “sytë” nga Spanja: Në të ardhmen mendoj rikthimin në La Liga

INFO

NA NDIQ