Pyetja për Luis Enriquen që e çmendi Al-Khelaifin

Picture of ina-online
ina-online

08/05/2024

Nasser Al-Khelaifi e ka përjetuar me intensitet ndeshjen e Paris Saint-Germain kundër Borussia Dortmundit në Parc des Princes të martën mbrëma.

Presidenti i skuadrës parisiene ka parë se si kalonin minutat dhe skuadra e tij jo vetëm që nuk arriti të barazonte rezultatin, por ishte rivali që rriti avantazhin e arritur në ndeshjen e parë.

Me fishkëllimën e fundit, zhgënjimi pushtoi liderin e PSG- së si dhe mbi 46 mijë tifozët francezë që ndoqën drejtpërdrejt ndeshjen.

Tashmë në zonën mikse, Al-Khelaifi foli për mediat dhe aty trishtimi i tij u kthye në zemërim kur u pyet për të ardhmen e Luis Enrique.

“Por, çfarë pyetje është kjo. Ju nuk kuptoni futboll apo çfarë”, ka thënë presidenti i PSG-së, i cili më pas foli për eliminimin e skuadrës së tij.

“Jemi shumë të zhgënjyer me rezultatin. Jemi të trishtuar, meritonim më shumë. Goditëm shtyllat katër herë, dy herë javën e kaluar… Topi nuk donte të hynte. Lojtarët dhe trajneri i thanë: “Urime Dortmundit”. Ne merituam më shumë. Është një lojë e vështirë”.

Al-Khelaifi në pranoi se ata ndjeheshin si favorit. “Ne menduam se po shkonim në finale dhe jemi të zhgënjyer për veten dhe për tifozët.”

“Jam krenar për ekipin tim, më i riu në Evropë. Ne kemi arritur në gjysmëfinale tre herë në pesë vjet. Ky nuk është qëllimi ynë, është ende finalja. Kjo është futboll, duhet ta pranosh dhe ndonjëherë nuk është e drejtë”, përfundoi Al-Khelaifi.

TË FUNDIT
9 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm
9 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
10 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
10 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
10 orë
Barcelona synon ti besojë stolin

ME TE LEXUARA

24 orë
VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt
15 orë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
14 orë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
10 orë
Barcelona synon ti besojë stolin
10 orë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
10 orë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut
9 orë
Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n
9 orë
E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

LEXO MË SHUMË

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

Jonatan Giraldez

Barcelona synon ti besojë stolin

mourinho jose hoze

E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos

la liga

Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga

usyk furi

VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

cairi klubi hendboll

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

INFO

NA NDIQ