Hummels futet në histori

Picture of ina-online
ina-online

07/05/2024

Borusia e Dortmundit shuan ëndrrën e PSG-së për të prekur për herë të dytë në histori finalen e Championsit.

Skuadra verdhezi fitoi me të njëjtin rezultat 1-0 edhe ndeshjen e kthimit në “Parc des Princes” me gol të Mats Hummels.

Falë këtij realizimi, kapiteni verdhizi u fut në histori duke u bërë gjermani më i vjetër që ka shënuar një gol në një ndeshje eliminatore të Champions-it.

Mbrojtësi është plot 35-vjeç e 143 ditë, teksa ky gol i shënuar ndaj PSG-së duket se do të mbahet mend gjatë, pasi pati një peshë goxha të madhe.

TË FUNDIT
14 orë
Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës
15 orë
Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk
15 orë
Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt
1 ditë
Publikohet lista! 6 shqiptarë do të jenë pjesë e ekipit të Zvicrën në Euro 2024
2 ditë
Ramadani: Isha në rrezik për jetë, më trajtuan si fëmija i presidentit

ME TE LEXUARA

15 orë
Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk
14 orë
Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës
15 orë
Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt

LEXO MË SHUMË

cairi

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

tyson

Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk

hetemaj

Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt

Zvicra shaqiri

Publikohet lista! 6 shqiptarë do të jenë pjesë e ekipit të Zvicrën në Euro 2024

ramadani

Ramadani: Isha në rrezik për jetë, më trajtuan si fëmija i presidentit

massimiliano-allegri_15r5yo9lfzicg1kw8p87d4nrer

Juve-Allegri, rrezikohet shkarkimi i menjëhershëm i trajnerit!

Inter-1

Marotta bën gati një tjetër super goditje, synon yllin e Realit

musiala

Real Madrid konfirmon operimin e David Alaba

arteta

Arteta me “sytë” nga Spanja: Në të ardhmen mendoj rikthimin në La Liga

INFO

NA NDIQ