Ivanovska: Kjo që po ndodh në Këshillin Gjyqësor më duket si një tregti influencash

Iliria News Agency
Iliria News Agency

4 Maj, 2023

Shkarkimi i kryetares së Këshillit Gjyqësor, Vesna Dameva, shkaktoi një varg reagimesh në opinion.

Kryetarja e Komisionit për Antikorrupsion, Biljana Ivanovska për “TV21”. tha se ajo që po ndodh duket si një tregti e rëndë influencash.

“Ne u bëmë thirrje edhe institucioneve tjera të cilat propozojnë anëtarë për Këshillin Gjyqësor që të dalin me reagim

Ajo shtoi se priste një reagim edhe nga Kuvendi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lajcak escobar kurti

LIVE: Nis takimi i Kurtit me Escobarin e Lajçakun, Zëdhënësi i qeverisë jep detaje

alternativa

AlternAtivA: Shqiptimi i dënimeve për djegien në spitalin modular në Tetovë është djegie e dytë

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Mediat partnerë në ndërtimin e një shoqërie evropiane, të lirë dhe demokratike

Xhem baruti

Baruti komenton fjalimin e Ahmetit: I’a mbylle derën djemve që u rritën në BDI…

kasami

Kasami: Kërkesa jonë e qartë, termi 20% të zëvendësohet me gjuhën shqipe

grubi

Grubi: BDI 21 vite zë i popullit, në dekadën e tretë realizojmë ëndrrën tonë për integrimin në BE

IMG_2069

Ministri Azir Aliu emëroi dhëndrrin shef të kabinetit (VIDEO)

saranda imeri

“Grupi i Zjarrit” a do të formon parti të re, përgjigjet Saranda Imeri (VIDEO)

serbet smigic sulm veri polici zvecan kfor

Gazeta gjermane: Kush po bën lojë të gabuar në Kosovë?

INFO

NA NDIQ