Ja sa raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/01/2022

Ministria e Shëndetësisë njofton se në në 24 orët e fundit janë kryer 7.724 teste, ndërsa janë regjistruar 1.964 raste të reja me coronavirus.

Instituti për Shëndet Publik sot nuk ka regjistruar pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Në 24 orët e kaluara janë konfirmuar 7 persona të vdekur nga coronavirusi.2 të vdekur nga Shkupi (82 dhe 87), 2 të vdekur nga Prilepi (74 dhe 86) dhe një i vdekur nga Resnja (67), Struga (71) dhe Kriva Pallanka (39). Nga “Termini Im” poashtu janë regjistruar edhe 6 persona të vdekur. 2 persona të vdekur nga Gjevgjelia (66 dhe 78) dhe nga një i vdekur nga Shkupi (71), Manastiri (78), Dellçeva (70) dhe Kavadari (76), të cilët kanë vdekur në periudhën 30.12.2021-08.01.2022. Të vdekurit janë të moshës nga 66 deri në 78 vjeç.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 236.241, numri i të shëruarve është 215.853, numri i të vdekurve është 8.055, ndërsa numri i rasteve aktive është 12.333.

TË FUNDIT
13 minuta
Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore
1 orë
VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij
1 orë
Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur
2 orë
Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër
2 orë
Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve...

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mickoski takohet me Vuçiqin: Të thellojmë edhe më shumë bashkëpunimin mes dyja vendeve
7 orë
VLEN: BDI me xhepat plot, shet patriotizëm të rrejshëm, ja keqpërdorimet nga funksionarë dhe familjarë të kreut të BDI-së
1 ditë
Pajisja misterioze: A po komunikonte atentatori i Donald Trump me dikë tjetër?
24 orë
Valdet Zekaj rrëfen detaje nga ngjaret e "Lagjes së Trimave" në Kumanovë
3 orë
Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë

LEXO MË SHUMË

Xhabir Deralla, CIVIL

Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore

IMG_4516

VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij

IMG_4516

Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur

Stuhia Ballkan

Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër

najcevska

Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve…

IMG_4516

Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

besar durmishi

Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë

IMG_4512

Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë

vjosa-osmani

Osmani takon kryeministrin e Holandës, diskutojnë për forcimin e partneritetit

INFO

NA NDIQ