Kandiq ia jep një ide Vuçiqit se si mund ta nisë takimin e radhës me Kurtin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/02/2023

Natasha Kandiq nga Fondi për të Drejtën Humanitare ka folur për takimin e radhës që pritet të ndodh në Bruksel në mes të Kosovës dhe Serbisë e ku do të diskutohet për propozimin franko-gjerman, raporton Gazeta Express.

Kandiq ka thënë se “normalizimi do të fillojë” në rast se takimi në Bruksel do të niste me një deklaratë të Aleksander Vuçiqit që Serbia do të ndërtojë një memorial në Batajnicë në kujtim të 800 shqiptarëve të Kosovës të vrarë në Kosovë gjatë luftës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shiu shkup

Nesër valë e lagësht me erë të fuqishme dhe reshje mbi 20 litra në metër katror

vucic okb

VIDEO/Reagimi i Vuçiqit kur Osmani flet për Fahrije Hotin, Vasfije Krasniqin, Elhame Muçollin e Shyhrete Tahirin

policia-tetoves-spb-mpb

SPB Tetovë i përgjigjet Lëvizjes Besa për akuzat

vjosa osmani okb un

Osmani në KS të OKB-së: Elhame Muqolli ishte vetëm 14-vjeçe kur forcat serbe vranë dhe dogjën 53 civilë

Kongresi Senati Amerikan SHBA

Në ankth për Ballkanin, SHBA-ja aspiron angazhim të shtuar

lindita ahmeti

ITSHKSH përkujtoi studiuesen Lindita Ahmeti

vucic kurti

Vuçiq ankohet në OKB: punët e Maqedonisë së Veriut s’i pengon Serbia, por Albin Kurti

vucic un

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

INFO

NA NDIQ