Kasami nga Zhelina: Premtojmë autonomi të plotë për komunat shqiptare

Picture of ina-online
ina-online

16/04/2024

Lideri i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, në tubimin në Zhelinë, ka thënë se me ardhjen e VLEN në Qeveri, komunat do të kenë mbështetje më të madhe për zhvillim si dhe autonimi të plotë të tyre.

“Ne në këto zgjedhje kemi dalë që të ofrojmë zhvillim ekonomik, të rrisim mirëqënien e qytetarëve që komunat tona ti bëjmë më të zhvilluara. Ne kemi dalë që në këto zgjedhje të ofrojmë një decentralizim të mirëfilltë dhe një autonomi të plotë për komunat tona, sepse ne treguam me Tetovën, me Zhelinën, me Gostivarin me Çairin e gjith andej, që kemi udhëheqës që dinë tu shërbejnë banorëve dhe qytetarëve të tyre”, ka deklaruar kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami.

Ai ka theksuar se VLEN e kërkon besimin e qytetarëve që të mund të ketë më shumë decentralizim, më shumë autonomi lokale, që pushteti tu rikthehet qytetarëve, e që rinisë ti kthehet shpresa.

TË FUNDIT
57 minuta
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
4 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
4 orë
Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri
4 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
5 orë
Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

ME TE LEXUARA

1 ditë
Maqedoni, mbi 12 mijë qytetarë këtë fundjavë për pushime në Greqi
19 orë
Kompania e deputetit të BDI-së me 35 milionë euro nga tenderët e fituar nga shteti (FOTO)
4 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
1 ditë
Vuçiq i dëshpëruar se pse Maqedonia votoi për Rezolutën për gjenocidin serb në Srebrenicë
19 orë
LSDM gati për lider të ri, ja emrat e përfolur?

LEXO MË SHUMË

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

banka sportel

Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

vmro vlen negociata

VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e “kulaçit” qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

nano ruzin

Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë

Drejtesi gjyqi prokurori

Maqedonia e Veriut në hall për gjykatës, qytetarët me vite kërkojnë epilog për lëndët tyre

INFO

NA NDIQ