Kasami takon presidentin e Shqipërisë Ilir Meta

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2022

Kryetari i Komunës së Tetovës Bilall Kasami sot ka zhvilluar takim me presidentin e Shqipërisë Ilir Meta.

Në këtë takim Kasami dhe Meta kanë konfirmuar rolin e përbashkët në rrugën euroatlantike. Gjithashtu është biseduar edhe për politikën mes dy vendeve, si një mundësi e fortë bashkëpuimi për të thelluar marrëdhëniet.

“Takim vëllazëror me mikun tim, presidentin e Shqipërisë z.Ilir Meta. Edhe një herë konfirmuam rolin e përbashkët në rrugën euroatlantike. Po ashtu kornizë e bisedës sonë ishte edhe politika mes dy vendeve tona, si një mundësi e fortë bashkëpunimi për të thelluar marrëdhëniet tona.
E falenderoj presidentin Meta për gatishmërinë e treguar!” ka shkruar Kasami nëpërmjet profilit të tij në Facebook.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

438237609_7297035567018411_5241735204519391833_n-1-780x470

BDI-ja nisi festën në Sheshin Skënderbeu në Shkup, Grubi: Fitoi UÇK-ja dhe Ali Ahmeti

lluka

Llukarevska: Stevo Pendarovski shkon në raundin e dytë

tetove

BDI feston në Tetovë

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

INFO

NA NDIQ