Këshilli Gjyqësor me rregulla të reja, lejon gazetarët por jo dhe kamerat

INA
INA

9 Maj, 2023

Kryetari i ri i Këshillit Gjyqësor, Sashko Georgiev në seancën e sotme të Këshillit Gjyqësor kërkoi që të shkyçen kamerat, ndërkohë që lejoi që gazetarët të qëndrojnë dhe të ndjekin mbledhjen e Këshillit Gjyqësor.

Georgiev lidhur me këtë tha se vendimi është sjellë njëzëri në kolegjiumin e mbajtur gjatë pauzës së shkurtër.

“Kemi nevojë për koncentrim, kështu nuk mundtë punojmë. Gazetarët gjithsesi se do të mbeten”, tha Georgiev.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1743

Sevillia fiton Europa League, Roma e Mourinhos bie pas penalltive

IMG_1744

Bumçi akuza Ramës: Qëndrimet e tij dobësuan Kosovën, e izoloi me Ballkanin e Hapur

IMG_1737

Fushatë me fotomontazhe ndaj gazetarëve Buzhala, Kabashi dhe Hamidi, reagon AGK

IMG_1736

Guxo: Mbështesim qëndrimin e institucioneve të Kosovës, kryetarët e komunave duhet të punojnë nga zyrat!

Ramush-Haradinaj-5

Haradinaj: Kurti paraqet rrezik për vendin, të largohet menjëherë nga Qeveria

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, lëndohen pesë persona

Kurti-Bruksel

Kurti: SHBA, partner kyç pavarësisht dallimeve në qasje

tome-gashi

Gashi: Njëri nga arrestuarit në Veri është gjeneral serb…

IMG_1732

Kryeministri Kurti sot duhet mbështetur më shumë se asnjëherë!

INFO

NA NDIQ