Këto janë ndeshjet gjysëmfinale të Ligës së Kampionëve

Picture of ina-online
ina-online

18/04/2024

Real Madrid dhe Bayern Munich janë dy skuadrat e fundit gjysëmfinaliste të Ligës së Kampionëve këtë sezon.

Skuadra e drejtuar nga Carlo Ancelotti, në çerekfinale eliminoi kampionin në fuqi, Manchester Cityn, derisa Bayerni e eliminoi Arsenalin, shkruan IndeksOnline.

Të martën gjysëmfinalen e siguruan edhe Borusia Dortmund dhe PSG, të cilat eliminuan Atletiko Madridin, respektivisht Barcelonën.

Në gjysmëfinale Real Madridi do të përballet me Bayern Munich ndërsa PSG me Borusia Dortmundin.

Ndeshjet e para zhvillohen me 30 dhe 31 prill, derisa ato të kthimit me 7 dhe 8 maj.

TË FUNDIT
3 orë
Mbeti jashtë listës për Euro 2024, Cikalleshi përcjell një mesazh
3 orë
Arsenal do të largojë tre yjet e saj duke siguruar 140 milionë euro
3 orë
Flick kërkon yllin e rivalëve të katalanasve
3 orë
Një nga portierët më të mirë në botë nuk mori ftesë për në Euro 2024
3 orë
Pas Mbappes, edhe një përforcim tjetër prej 110 milionë eurove

ME TE LEXUARA

1 ditë
FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024
11 orë
Silvinjo: “Zgjidhja jo e lehtë, dëshirojë të merrja 35 futbollist…”
11 orë
Silvinjo: Abrashi do të na ndihmojë shumë në Kampionatin Evropian
11 orë
Emri surprizë i Silvinjos në listën e “Euro 2024” është Medon Berisha
1 ditë
Lewandowski realizon super gol ndaj Sevilla, Cancelo me asistim të bukur

LEXO MË SHUMË

sokol cikaleshi

Mbeti jashtë listës për Euro 2024, Cikalleshi përcjell një mesazh

arsenal

Arsenal do të largojë tre yjet e saj duke siguruar 140 milionë euro

Hans flik hansi flick

Flick kërkon yllin e rivalëve të katalanasve

courtois

Një nga portierët më të mirë në botë nuk mori ftesë për në Euro 2024

perez real

Pas Mbappes, edhe një përforcim tjetër prej 110 milionë eurove

Medon Berisha

Emri surprizë i Silvinjos në listën e “Euro 2024” është Medon Berisha

Albania's Amir Abrashi reacts after the Euro 2016 Group A soccer match between Romania and Albania at the Grand Stade in Decines-­Charpieu, near Lyon, France, Sunday, June 19, 2016. Albania won 1-0. (AP Photo/Laurent Cipriani)

Silvinjo: Abrashi do të na ndihmojë shumë në Kampionatin Evropian

sylvinjo silvinjo

Silvinjo: “Zgjidhja jo e lehtë, dëshirojë të merrja 35 futbollist…”

taulant seferi

FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024

INFO

NA NDIQ