Klinikat e Shkupit me 6 drejtorë të rinj nga radhët e ASH-së

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/03/2023

Qendra Klinike “Nënë Tereza” në Shkup do të ketë gjashtë drejtorë të rinj. Këtë sot e paralajmëroi ministri i sapozgjedhur i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti.

Sipas tij, drejtorët e rinj do të jenë në Klinikën e Neurologjisë, Endokrinologjisë, Onkologjisë, Dermatologjisë, Gjinekologjisë, Oftamologjisë.

Ndryshimi i drejtorëve është pjesë e marrëveshjes së qeverisë me Aleancën për Shqiptarët për t’iu bashkuar koalicionit qeveritar, përcjell INA.

Ministri Mexhiti  tha se gjëja e parë që do të bëjë është të gjejë zgjidhje për kaosin e trafikut në Qendrën Klinike “Nënë Tereza”.  Prioriteti i dytë do të jetë përditësimi i listës pozitive të barnave dhe e treta – gjetja e një zgjidhjeje të përbashkët për rritjen e pagave të punonjësve shëndetësorë.

Agjencia e lajmeve INA ditë më parë publikoi emrat e përzgjedhur për drejtor nga radhët e ASH-së.

Drejtor i Klinikës së Neurologjisë Shkup – Visar Miftari

Drejtor i Klinikës së Onkologjis në Shkup – Halid Matoshi

Drejtor i Klinikës së Dermatologjisë – Genc Selmani

Drejtor i Klinikës Kozle – Tair Tahiri

Drejtor i Klinikës së Gjinekologjisë – Jeton Shaqiri

Drejtor i Klinikës së Oftamologjisë – Bekim Tateshi

Shtëpia e Shëndetit Shkup – Vullnet Selim

TË FUNDIT
39 minuta
BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare
2 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
3 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
3 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë
5 orë
Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

ME TE LEXUARA

1 ditë
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
6 orë
Dënim me burg prej 1 deri 5 vjet për të shtëna me armë zjarri
21 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup (FOTO)
1 ditë
Kurtishaj: Durrësi është boshatisur nga pushuesit e Kosovës për këtë arsye, ja çka pritet të ndodhë
10 orë
Aktualisht 8 miliardë njerëz popullojnë globin, ja në çfarë viti pritet të nisë rënia e popullsisë
1 ditë
Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu
6 orë
Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale
20 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

LEXO MË SHUMË

ushtria shqiptare

BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

dasma krisma

Dënim me burg prej 1 deri 5 vjet për të shtëna me armë zjarri

INFO

NA NDIQ