Kovaçevski: Jam i kënaqur nga ministrat e BDI-së

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/01/2022

Kryeministri i ri Dimitar Kovaçevski, duke e elaboruar vendimin për t’i emëruar ministrat e deritanishëm të BDI-së sërish në Qeveri, tha se këtë e ka bërë pasi është i kënaqur nga bashkëpunimi që e ka pasur me ta derisa e kryente funksionin e zëvendësministrit të Financave.

“Njerëzit me të cilët kam punuar asnjëherë nuk i kam ndarë me kuadro nga një parti e caktuar politike ose nga një kohë e caktuar. Gjithmonë i vlerësoj në bazë të performancave të tyre profesionale. Me ministrat që ishin pjesë e qeverisë, ndërsa tani sërish janë pjesë e kësaj Qeverie, kam pasur bashkëpunim si zëvendësministër i Financave dhe mund të them se personalisht jam i kënaqur nga performancat e ministrave të BDI-së të cilët i kam propozuar”, deklaroi Kovaçevski, duke iu përgjigjur në pyetjen e gazetarëve nëse pajtohet se kuadrot e BDI-së janë të pazëvendësueshëm.

Qeveria e re e kryesuar nga Dimitar Kovaçevski u zgjodh dje, ndërsa që sot ai u takua me presidentin Stevo Pendarovski. Në një pjesë të ministrive u bë edhe pranim-dorëzimi i funksioneve.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

punetor ndertimi

Maqedonia e Veriut ka 9 518 vende të lira të punës

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

palevski vanja

Avramovska-Madiq: Palevski do të ekstradohet menjëherë pas kompletimit të dokumenteve administrative

azerbejxhan

Hiqen vizat mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit

Aksidenti-600x360

19-vjeçari përplas me makinë një këmbësor në Çair, të lënduar edhe dy të mitur në makinë

xhaferi-1-750x430

Xhaferi: Korridori 8 do të ndërtohet deri në vitin 2027

matura-shteterore-provimi

Matura shtetërore në RMV do të bëhet në salla sportive për të parandaluar kopjimin

INFO

NA NDIQ