Kovaçevski, Rama e Bytyqi takohen me Zelenskin në Moldavi

INA
INA

01/06/2023

Kryeministri Dimitar Kovaçevski i shoqëruar nga zëvëndësi i tij Fatmir Bytyqi dhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, sot në Samitin e Komunitetin Politik Europian në Moldavi takuan presidentin e Ukrainës, Vlodimir Zelenski, përcjell TV21. Pas takimit, Kovaçevski tha se bashkë me Ramën ia përcollën presidentit të Ukrainës mbështetjen për mbrojtjen e popullit të guximshëm ukrainas nga agresioni brutal, i paarsyeshëm i Rusisë ndaj Ukrainës.

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

blinken cameron shkup

Lavrov ateroi në Shkup, por përpos Blinkenit u larguan edhe Borell dhe Kameron

lavrov bujar osmani

24info: Lavrov kundër Kosovës së pavarur, Osmani u grind me të gjithë për ta sjellë në Shkup

jeton abdullahu flamuri

Flet tetovari që ngriti flamurin kombëtar pranë kishës në Kodrën e Diellit

blinken lavrov

Blinken dhe Lavrov nuk u përpoqën në Shkup, sekretari amerikan u largua për Izrael pa mbërritur kryediplomati rus

Kovacevski

Kovaçevski: Qytetarët nuk e duan izolimin, ashtu siç ndodhi për 11 vjet

shen-naum2-696x466

Ahmet Zogu a e shiti Shën Naumin? Truku në vendimin e gjykatës së Hagës

adriatik lapaj

Lapaj: Nuk ndihem mirë që Shqipëria 30 vite s’ka bërë asgjë për shqiptarët e Maqedonisë

Borell

Borrell: Lavrovi në Shkup duhet të dëgjojë se përse e dënojmë Rusinë!

borel-kovacevski

Borell porosi partive politike në Maqedoni: Nuk duhet të ketë ndarje për BE-në, miratoni ndryshimet kushtetuese

INFO

NA NDIQ