Kryqi i Kuq: Thirrje për ndihmë popullatës së goditur nga tërmeti në Turqi dhe Siri

Iliria News Agency
Iliria News Agency

6 Shkurt, 2023

Kryqi I Kuq I RMV-së, shpreh keqardhje të thellë dhe ngushëllime të sinqerta për popullin e Turqisë dhe Sirisë, për viktimat e tërmetit të tmerrshëm.

Kryqi i Kuq, sic përcjell KlanM, njofton se është në komunikim me Gjysmëhënën e Kuqe Turke dhe Gjysmëhënën e Kuqe Arabe të Sirisë, të cilëve iu është ofruar ndihma.

Të gjithë të interesuarit, subjekte juridike dhe qytetarë, mund të dhurojnë ndihma në të holla;

-Llogarinë e Fondit të solidaritetit të KK të RMV-së; 300000001327966, numri tatimor: 4030984271620 SHA Banka Komerciale

-Mund të donohen nga 100 denarë me thirrje në numrat 143 400 në Telekomin e Maqedonisë dhe A1.

-Për donacione me valuta të huaja;

– За донации на средства во странска валута:

NAME OF THE ORGANIZATION: RED CROSS OF THE REPUBLIC OF NORTH MACEDONIAN

BANK NAME: KOMERCIJALNA BANKA AD SKOPJE

BANK ADDRESS: UL. ORCE NIKOLOV NO.3, 1000 SKOPJE, MACEDONIA

BANK ACCOUNT: 300000000000133 25730522-11

SËIFT CODE: KOBSMK2X

IBAN CODE: MK07300701000001228

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1744

Bumçi akuza Ramës: Qëndrimet e tij dobësuan Kosovën, e izoloi me Ballkanin e Hapur

IMG_1737

Fushatë me fotomontazhe ndaj gazetarëve Buzhala, Kabashi dhe Hamidi, reagon AGK

IMG_1736

Guxo: Mbështesim qëndrimin e institucioneve të Kosovës, kryetarët e komunave duhet të punojnë nga zyrat!

Ramush-Haradinaj-5

Haradinaj: Kurti paraqet rrezik për vendin, të largohet menjëherë nga Qeveria

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Tetovë-Shkup, lëndohen pesë persona

Kurti-Bruksel

Kurti: SHBA, partner kyç pavarësisht dallimeve në qasje

tome-gashi

Gashi: Njëri nga arrestuarit në Veri është gjeneral serb…

IMG_1732

Kryeministri Kurti sot duhet mbështetur më shumë se asnjëherë!

Aksidenti-600x360

Aksident tragjik në rrugën Kërçovë – Ohër, një i vdekur dhe disa të lënduar

INFO

NA NDIQ