Kurti sot takohet me presidentin Erdogan

Iliria News Agency
Iliria News Agency

2 Shkurt, 2023

Sipas njoftimit të Drejtorisë së Komunikimeve të Presidencës turke, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti të premten me ftesë të presidentit Recep Tayyip Erdogan do të qëndrojë për një vizitë pune në Turqi.

Presidenti i Turqisë, Erdogan të premten do të takohet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, transmeton agjencia turke Anadolu.

Sipas njoftimit të Drejtorisë së Komunikimeve të Presidencës turke, kryeministri Kurti nesër me ftesë të presidentit Erdogan do të qëndrojë për një vizitë pune në Turqi.

Gjatë takimit që do të mbahen në Stamboll, do të shqyrtohen në aspekte të ndryshme marrëdhëniet dypalëshe mes Turqisë dhe Kosovës dhe do të diskutohen hapat që mund të ndërmerren për zhvillimin e mëtejshëm të bashkëpunimit, thuhet në njoftim.

Gjatë takimit pritet po ashtu të shkëmbehen mendime për çështjet rajonale dhe ndërkombëtare, veçanërisht në Ballkan.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kurti

Kurti në NBC: Bandat në veri ose kthehen në Serbi ose arrestohen në Kosovë, pastaj zgjedhjet

rama bbc

Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo. Tani është koha për paqe

Aggeler

Aggeler: Maqedoninë e Veriut e presin vendime të vështira, por ne jemi aty

Struga-780x439-1

Struga pret mërgimtarët për sezonin veror

kurti-1

Kurti zbulon një për një, emrat e sulmuesve të KFOR-it

ahmeti grubi

Ahmeti dhe Grubi vizitojnë babain e Thaçit

serbet smigic sulm veri polici zvecan kfor

MPB-ja publikon bilancin e sulmeve në veri: Protestat nuk janë të qytetarëve, por të milicisë fashiste

pendarovski-nato

Pendarovski: NATO s’do të lejojë zgjerimin e konflikteve jashtë veriut të Kosovës

escobar-lajcak

Lajçak dhe Escobar vijnë në Kosovë dhe Serbi

INFO

NA NDIQ