Ky është parashikimi i motit për sot

Picture of INA
INA

16/04/2024

Moti paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me diell. Pasdite dhe gjatë natës do të ketë reshje lokale të shiut, të përcjella me bubullima. Do të fryj erë e dobët deri në mesatare, vende vende e përforcuar nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 21 deri në 28 gradë.

Në Shkup paradite me vranësira të ndryshueshme dhe me diell. Pasdite vranësirat do të rriten, ndërsa kah fundi i ditës do të ketë kushte për reshje të dobëta të shiut. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 25 gradë Celsiusë.

TË FUNDIT
8 minuta
Arrestohet 42-vjeçari nga Gostivari, kërkohej për vuajtjen të dënimit me burg
11 minuta
Snopçe: BDI-ja në një vijë me Levicën, kundërshtuan zgjedhjen e kryeparlamentarit shqiptar
13 minuta
Deklaratat e Izet Mexhitit, Murat për TV21: Ne ngelemi në Frontin Europian! VLEN të përgjigjet për deklaratat nacionaliste
1 orë
VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji
2 orë
ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend

ME TE LEXUARA

22 orë
Ahmeti: Nuk ka arsye për të shkarkuar Artan Grubin, Fatmir Besimin e Nazim Bushin nga postet partiake
15 orë
Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore
1 ditë
Kasami: Fronti Evropian të luaj rol konstruktiv në opozitë
3 orë
Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe
22 orë
Ja në cilat komuna të Maqedonisë së Veriut do të ketë zgjedhje të parakohshme komunale
15 orë
Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona
1 ditë
LLoga: Dhuna e numrave nga komuniteti shumicë në Maqedoninë e Veriut ka dhuruar vetëm pasoja për shqiptarët

LEXO MË SHUMË

Arrestim_Pranga-780x468-1

Arrestohet 42-vjeçari nga Gostivari, kërkohej për vuajtjen të dënimit me burg

halil snopce

Snopçe: BDI-ja në një vijë me Levicën, kundërshtuan zgjedhjen e kryeparlamentarit shqiptar

Screenshot_20240530-120957~2

Deklaratat e Izet Mexhitit, Murat për TV21: Ne ngelemi në Frontin Europian! VLEN të përgjigjet për deklaratat nacionaliste

Klinika-Shkup

VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji

hiv sida

ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend

zjarrfikes

Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup

Prokuroria

Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

Bisera Kostadinovska Stojçevska

Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

visar-ademiu-600x360

Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme

INFO

NA NDIQ