Lëndimi i tretë në të njëjtin vend, De Jong nuk do të luajë këtë sezon me Barcelonën

Picture of INA
INA

22/04/2024

Real Madridi ka arritur fitore 3-2 ndaj Barcelonës në El Clasicon e së dielës mbrëma në një sfidë spektakolare.

Barcelona qysh në pjesën e parë mbeti pa njërin nga yjet kryesorë të skuadrës, mesfushorin Frenkie de Jong që pësoi lëndim.

Holandezi u lëndua pas një përplasje me Federico Valverden në fund të pjesës së parë, përplasje që do t’i kushtojë atij shumë.

Mundo Deportivo ka raportuar se De Jong ka lënduar kyçin e këmbës dhe kjo nuk është hera e parë këtë edicion që ai pëson një lëndim të tillë.

Sipas mediumit spanjoll, mesfushori holandez në El Clasico ka lënduar për herë të tretë kyçin e këmbës së djathtë.

26-vjeçari pritet që ta humbas këtë edicion me fanellën e Barcelonës, pasi edhe klubi katalunas ka mbetur jashtë objektivave.
De Jong do t’i humbas ndeshjet në La Liga ndaj Valencias, Gironas, Real Sociedad, Almerias, Rayo Vallecanos dhe Sevillas. /Telegrafi/

TË FUNDIT
6 minuta
U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub
12 minuta
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038
14 minuta
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij
15 minuta
Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese
7 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

ME TE LEXUARA

15 minuta
Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese
14 minuta
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij
12 minuta
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038
1 ditë
​Mbeti jashtë Euro 2024, Cikalleshi i jep fund karrierës me Kombëtaren e Shqipërisë
6 minuta
U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub

LEXO MË SHUMË

Vincent Kompany

U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub

TOPI-I-ARTE

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

flick

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

bonucci

Leonardo Bonucci përshëndetet nga futbolli i luajtur me një video emocionuese

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

Jasir Asani

“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

Liga e Evropes Europa League

Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin

rodrygo

Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali

INFO

NA NDIQ