Loja e madhe e pokerit politik të 8 majit!

INA
INA

23/03/2024

Medai Shaholli

Gara mes partive politike për zgjedhjet e 8 majit në “drzhavën Severna” tashmë ka filluar dhe takimet me zgjedhësit janë intesifikuar duke përdorur kohën e ramazanit si një gur i fort dominoje për t’u dukur si besimtarë të devotshëm, që shtrojnë iftare dhe syfyre për besimtarët për gjoja solidaritet në këtë muaj agjërimi bashkë me ta.

Por, populli nuk e di se lojtarët e pokerit politik po luajnë lojën e tyre, jo se solidarizohen me ramazanllinjtë për iftare dhe syfyre por i duhen votat e tyre për ta fituar lojën, ku hileqarët e mëdhenj politik janë titistët e rinj të SDSM-së, Komitët e VMRO-së dhe integristët e DUI-t.

Partiçkat e tjera që marrin pjesë në lojën e pokerit politik të tavolinës së madhe janë humbëse të garantuara ku loja zhvillohet mes tri partive të mëdha dhe njëra nga dy të parat e fiton lojën ndërsa e treta që i bie të jetë DUI, do fitojë leverditë e kumarit politik qoftë si pjesëmarrëse e ndarjes së kulaçit politik në qeverinë e koalicionit apo në një formë tjetër favorizimi.

Sa i takon opozitës shqiptare VLEN, në këtë lojë të pokerit politik ajo hynë vetëm me dëshirë për të fituar, papërvojë dhe e pastërvitur nëpër cabaret e natës të pokerit politik që do të luhet më 8 maj, ku do të dalë nga ajo tavolinë e lojës së madhe shpërblyese e “zhveshur” duke i lënë të gjitha mbi tavolinë, për të ikur veç me të mbathura si “pula të lagura”.

Kjo është loja e kumarit dhe e bixhozit politik që do të luhet më 8 maj nga lojtarët e stërvitur për këtë lojë, ku nga ana tjetër fukaraja i sfilitur pret ditë të mira për ndryshime nga kumarxhinjt e politikës, se ku do t’i shpien ata drejt lindjes apo drejt perëndimit!

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

KALOSH-CELIKU

SHKUPI I MBULUAR ME FEREXHEZEZA

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

Ridvan Ismaili

Kush e ka besuar se…

Arben Fetai

Bujar Osmani po përgatit largimin e tij nga politika

zgjedhje-22333-800x445

Si kanë votuar shqiptarët në 10 vitet e fundit në Maqedoni? (ANALIZË)

ben blushi

Pse e sulmoi Irani Izraelin?

furkan arrestimi

Si u bë gazetari Furkan Saliu shënjestër e dezinformatave dhe propagandës në media?

arsim zekolli2

Debatet televizive zbuluan ndërlidhjen e nëntokave mes Maqedonisë shqiptare dhe Kosovës

lindja mesme iran irak izrael

Pse Irani sulmoi Izraelin – dhe pse janë armiq?

INFO

NA NDIQ