LSDM: Dështoi skenari i agjentëve të kaosit, Mickoski dhe Apasiev

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/02/2023

Qytetarët dhe shteti nuk lejuan të nëpërkëmbet kontributi dhe rëndësia e Goce Dellçevit, nuk lejuan të lëndohet krenaria kombëtare dhe ndjenjat e popullit maqedonas, nuk lejuan keqpërdorime për fëlliqësirat politike të agjentëve të kaosit.

Përpjekjet e Mickoski-t, Apasiev-it dhe OBRM-PDUKM-së, së bashku me të njëjtit mendim në anën tjetër të kufirit dhe OBRM-së bullgare, për të sjellë kaosin në të cilin po punonin, dështuan.

Do të mbahet mend se patriotët e rrejshëm nga OBRM-PDUKM dhe pengu i Apasiev, Hristijan Mickoski, u përpoqën ta përçajnë popullin, të njollosin veprën e Dellçevit dhe dështuan.

Tani është e rëndësishme të vazhdohet në rrugën e drejtë evropiane të unitetit dhe kohezionit për interesa shtetërore dhe kombëtare. Kjo është mënyra e vetme për të arritur qëllimet tona të përbashkëta, thuhet ne komunikaten e LSDM-se.

TË FUNDIT
3 orë
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
3 orë
VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje
4 orë
Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim
4 orë
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
4 orë
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar
5 orë
“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup
1 ditë
Hahn: Jam i shqetësuar për Maqedoninë e Veriut, të respektohet Marrëveshja e Prespës
11 orë
Hovenier: SHBA është krenare për rolin e rëndësishëm që luajti në Kosovë
1 ditë
OKB-ja ka akuzuar Izraelin për krime kundër njerëzimit
8 orë
Gjykata civile SHKUP vendos: Qani Nesimi është myfti i Tetovës

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

IMG_2957

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

IMG_2950

Tani shkencat mjekësore mund ti kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së

INFO

NA NDIQ