LSDM: Dështoi skenari i agjentëve të kaosit, Mickoski dhe Apasiev

Iliria News Agency
Iliria News Agency

5 Shkurt, 2023

Qytetarët dhe shteti nuk lejuan të nëpërkëmbet kontributi dhe rëndësia e Goce Dellçevit, nuk lejuan të lëndohet krenaria kombëtare dhe ndjenjat e popullit maqedonas, nuk lejuan keqpërdorime për fëlliqësirat politike të agjentëve të kaosit.

Përpjekjet e Mickoski-t, Apasiev-it dhe OBRM-PDUKM-së, së bashku me të njëjtit mendim në anën tjetër të kufirit dhe OBRM-së bullgare, për të sjellë kaosin në të cilin po punonin, dështuan.

Do të mbahet mend se patriotët e rrejshëm nga OBRM-PDUKM dhe pengu i Apasiev, Hristijan Mickoski, u përpoqën ta përçajnë popullin, të njollosin veprën e Dellçevit dhe dështuan.

Tani është e rëndësishme të vazhdohet në rrugën e drejtë evropiane të unitetit dhe kohezionit për interesa shtetërore dhe kombëtare. Kjo është mënyra e vetme për të arritur qëllimet tona të përbashkëta, thuhet ne komunikaten e LSDM-se.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

ambulanca shqiperi

Shqipëri, humb jetën në lokal 60-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, dyshimet e para

edi rama

Rama i përkrah kërkesat e BE-së për veriun: Shpresoj të përfundoj ky konflikt absurd

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

INFO

NA NDIQ