LSDM zyrtarizoi “Koalicionin për të Ardhmen Evropiane”

INA
INA

27/03/2024

Kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovaçeski së bashku me partnerët e koalicionit ka nënshkruar marrëveshjen me të cilën formohet koalicioni parazgjedhor “Koalicioni për të Ardhmen Evropiane”.

Koalicioni u nënshkrua nga LSDM, PESD, LSDP, Partia për Lëvizjen e Turqve, Partia e Pensionerëve, RDM, OBRM-Popullore, Lidhja Demokratike e Vllehëve në Maqedoni, POEN, Lidhja e Romëve në Maqedoni, “E Djathta”, Partia për Prosperitet Demokratik të Romëve, SDA dhe Lidhja e Re Republikane.

Nga LSDM thonë se “Koalicioni për të ardhmen evropiane” tërësisht është e përkushtuar për rrugën evropiane dhe ka plan të qartë për një standard evropian.

Nga atje shtojnë se koalicioni përkushtohet për një jetë më të mirë për qytetarët, rritje ekonomike dhe zhvillim nëpërmes investimeve të huaja kapitale direkte dhe përmes kompanive vendore.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

Fillon gara për deputetë, edhe pesë ditë fushatë presidenciale

dimri-bore temperatur

Në viset malore reshjet e shiut do të kalojnë në reshje të borës, njihuni me parashikimin e motit për Maqedoninë e Veriut

ballkani-1024x873-1

Nevojitet ritëm i shpejtë për reformat në gjithë Ballkanin Perëndimor

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

IMG_1227

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

eu-be-rusi ndikimi rus ballkan

Sondazhi i IRI-t: Shumica në Ballkan janë për në BE dhe kundër Rusisë, serbët s’duan BE dhe pro Rusisë

IMG_1225

HDZ fitoi zgjedhjet parlamentare në Kroaci

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

INFO

NA NDIQ