Luizi dhe zgjedhjet

Iliria News Agency
Iliria News Agency

1 Maj, 2023

Sonila Meço

Mendoni veten në 21 Maj.

Zgjedhjet kanë përfunduar, zarat për 4 vjet janë hedhur. Fati i ajrit, ujit, gjelbërimit, taksave, betonit, plehrave, inceneratorit, trafikut e transportit është vendosur. Për mirë a keq.

Luizi i është rikthyer jetës pas bëmave të përditshme, që ju kanë përfshirë me gjithsej. Ai do të sistemojë jetën e vet, së bashku me finalistët e tjerë, me prezencë në netë mijra eurosh, koncerte, sponsorizime.

Ne do t’i rikthehemi jetës sonë. Aty ku e kemi lënë. Ose me një shpresë më shumë. Kjo e fundit assesi nga Luizi a miqtë e tij. Por i vetmi mjet, që na ka mbetur për të shpresuar për më mirë, vota.

Dramat e të qeshurat e një nate spektakël sosin me fikjen e tv-së. Harrohen me mbylljen e një spektakli. Imagjinoni deri në 21 Maj.
Ato të jetës duan edhe gjumin tuaj. Dhe i vuajnë fëmijët e të shtrenjtët tuaj. Deri sa të keni frymë.

Në fund të ditës, a nuk jeni heronjtë e familjes suaj? A nuk e meritoni çdo ditë për sakrificën e historinë tuaj të përlotni e gëzoni një popull të tërë? Të shijoni edhe ju begatinë e popullaritetit, sponsorave, lekut letër? Të trajtoheni si njerëz me dinjitet nga të zgjedhurir tuaj?
Pra, askush nuk e meriton pasionin dhe votën tuaj më shumë se njerëzit, që ju ndikojnë jetën.

Gjykofshi me mend për ta!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

urim

Ja përse politika shqiptare në Maqedoni ka mbaruar, ka vdekur

armend asllani

Disa fakte ‘’notore’’ mbi dukurinë e korrupsionit dhe kriminalitetit të personave zyrtar në Maqedoni

KALOSH-CELIKU

RROSPIA

baton haxhiu

Mos, o “trim”

mero-baze

Vjosa Osmani, “telefoni i prishur” i Albinit

kim-mehmeti

Dinjitetin dhe nderin e shtëpisë tënde duhet t’i mbrosh vetë!

ali-ahmeti-edi-rama

Për Edi Ramën dhe Ali Ahmetin: Dilni nga “Ballkani i Hapur” i Serbisë së ministrit të Millosheviçit e ndihmojeni Kosovën

MUHAMERI

Serbia po shitet si e forta e Ballkanit, por harron se shqiptarët kurrë s’kanë qenë më të fortë se tani

dhuna ndaj policise serbet veri

Pse serbët etnikë sulmuan paqeruajtësit e NATO-s në Kosovë?

INFO

NA NDIQ