Macron uron Siljanovskën: Franca mbetet në anën e Maqedonisë së Veriut për të ardhmen e saj evropiane

Picture of INA
INA

10/05/2024

Presidenti francez Emmanuel Macron i ka dërguar një mesazh urimi në gjuhën maqedonase Gordana Siljanovska Davkovës me rastin e fitores së saj në zgjedhjet presidenciale.

“Një faqe e re po hapet me miqtë tanë maqedonas. E mirëpres përkushtimin e guximshëm të Stevo Pendarovskit dhe i dërgoj urimet e mia të përzemërta Gordana Siljanovska Davkovës për zgjedhjen Presidente.

Franca mbetet në anën e Maqedonisë së Veriut për ta shoqëruar atë në reformat dhe të ardhmen e saj evropiane”, ka shkruar Macron përcjell “Fokus”.

TË FUNDIT
15 orë
Pamjet me dron tregojnë vendin e rrëzimit të helikopterit, ku vdiq presidenti i Iranit
19 orë
Zëvendëspresidenti i Iranit konfirmon vdekjen e presidentit Ebrahim Raisi
1 ditë
Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin
1 ditë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter
4 ditë
Izraeli “merr hak”, vendos tarifa 100% për importet nga Turqia pas deklaratave të Erdoganit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin
19 orë
Zëvendëspresidenti i Iranit konfirmon vdekjen e presidentit Ebrahim Raisi
15 orë
Pamjet me dron tregojnë vendin e rrëzimit të helikopterit, ku vdiq presidenti i Iranit
1 ditë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter

LEXO MË SHUMË

ebrahim raisi

Pamjet me dron tregojnë vendin e rrëzimit të helikopterit, ku vdiq presidenti i Iranit

ebrahim raisi

Zëvendëspresidenti i Iranit konfirmon vdekjen e presidentit Ebrahim Raisi

Edward Joseph Zhozef  Eduard

Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin

ebrahim raisi

Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter

Benjamin Netanyahu

Izraeli “merr hak”, vendos tarifa 100% për importet nga Turqia pas deklaratave të Erdoganit

fico atentat

A po i destabilizojnë vendet ,vrasjet dhe tentativat për vrasje të liderëve?

fico atentat

Atentati ndaj kryeministrit sllovak – njerëzit po e krahasojnë me vrasjen që shkaktoi fillimin e Luftës së Parë Botërore

fico atentat

Mori tre plumba në trup, si është gjendja e kryeministrit sllovak?

fico atentat

VIDEO/ “Ja përse e qëllova”, autori i atentatit ndaj kryeministrit sllovak flet sulmin me armë

INFO

NA NDIQ