Mësohet lista e kandidatëve për deputetë e Frontit Europian

ina-online
ina-online

29/03/2024

Ashtu sic kishte njoftuar TV21 muaj me parë, me disa ndryshime të vogla, Fronti Evropian bën gati listen për deputetë për zgjedhjet e parlamentare 2024.

Sipas burimeve të TV21, këto janë propozimet për deputetë të Frontit Evropian

Siç bëhet e ditur, në zonën 5 bartës do të jetë Ziadin Sela.

Ziadin Sela
Musa Xhaferi
Arbana Pasholli
Ismail Jahoski
PDT
BDI
ASh

Në zonën zgjedhore 1, bartës do të jetë kryetari i Sarajit, Blerim Bexheti nga BDI-ja.

Blerim Bexheti
Ilir Hasani
BDI grua
ASh

Rikthehet Sadullah Duraku i cili do të jetë bartës në zonën 2. Vendi i dytë në këtë zonë i takon Lëvizjes Populli – liderit Skender Rexhepit.

Sadulla Duraku
Skender Rexhepi Zejd
BDI Grua
Elmi Aziri
Bastri Bajrami
Fatma Osmanovska

Më shumë kandidat, ka në zonën 6 ku bartës do të jetë lideri i BDI-së, Ali Ahmeti. Pas tij vjen kryeministri teknik, Talat Xhaferi.

Ali Ahmeti
Talat Xhaferi
Ilire Dauti
BDI
Menduh Thaçi
Beycan Ilyas
ASh
Sali Murat
Fatmire Isaku
BDI Grua
Arjanit Hoxha
BDI grua

Zona zgjedhore 3 do të ketë bartës Suleyman Baki.

Zona zgjedhore 3
Suleyman Baki
BDI
PDT
PDT

Kandidat do të ketë dhe në zonën 4, nga Partia Demokratike Turke./TV21

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arberesha kryeziu

Deputetja e VV-së, Hyseni: Bujar Osmani përfaqësues i “Ballkanit të Hapur”, Arben Taravari i rreshtuar përkrah Kosovës

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Mjekët specialistë privatë në RMV nga sot në grevë të përgjithshme

Keshilli-i-Sigurimit-OKB

Guterres drejtuar Këshillit të Sigurimit të OKB-së: As rajoni dhe as bota s’mund të përballojnë një luftë tjetër

shkupi

Turistët nga Turqia dominojnë për turizëm në Maqedoninë e Veriut

Mickoski vmro platforma

Mickoski: Kohët kur Reçica mund të shantazhonte dhe të diktonte kushte kanë ikur

BE bruksel EU Bashkimi Evropian Unioni

EMRAT/ Ja kush janë ambasadorët dhe emisarët e rinj të BE-së në Ballkanin Perëndimor

hotel mijallkov oher

Kompania e Mijallkovit filloi me ndërtimin e një hoteli luksoz në Ohër, reagon “02 Iniciativa”

moti shiu

Ndryshime të mëdha të motit: Nga mesi i javës Maqedonia duhet të përgatitet për ulje drastike të temperaturave

nafta tregjet

Rritet çmimi i arit dhe i naftës! Si po ndikon në tregjet financiare sulmi i Iranit ndaj Izraelit

INFO

NA NDIQ