Mexhiti sërish i çon porosi Ahmetit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/03/2023

Nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti derisa ka komentuar vendimin e Ahmetit për të emëruar Bujar Osmanin për koordinator të Çairit, ka theksuar se ky vendim është në kundërshtim me statutin e partisë sepse nuk ka kaluar në organet partiake dhe ka për qëllim të heshtë ata që mendojnë ndryshe.

“Është vendim jo-statutor që nuk ka kaluar nëpër organet partiake”, tha shkurt Mexhiti.

Ndryshe, gjatë ditës së djeshme BDI e ka caktuar Bujar Osmanin si koordinator për degën e Çairit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

punetor ndertimi

Maqedonia e Veriut ka 9 518 vende të lira të punës

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

palevski vanja

Avramovska-Madiq: Palevski do të ekstradohet menjëherë pas kompletimit të dokumenteve administrative

azerbejxhan

Hiqen vizat mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit

Aksidenti-600x360

19-vjeçari përplas me makinë një këmbësor në Çair, të lënduar edhe dy të mitur në makinë

xhaferi-1-750x430

Xhaferi: Korridori 8 do të ndërtohet deri në vitin 2027

matura-shteterore-provimi

Matura shtetërore në RMV do të bëhet në salla sportive për të parandaluar kopjimin

INFO

NA NDIQ