Mexhiti sërish i çon porosi Ahmetit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

6 Mars, 2023

Nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti derisa ka komentuar vendimin e Ahmetit për të emëruar Bujar Osmanin për koordinator të Çairit, ka theksuar se ky vendim është në kundërshtim me statutin e partisë sepse nuk ka kaluar në organet partiake dhe ka për qëllim të heshtë ata që mendojnë ndryshe.

“Është vendim jo-statutor që nuk ka kaluar nëpër organet partiake”, tha shkurt Mexhiti.

Ndryshe, gjatë ditës së djeshme BDI e ka caktuar Bujar Osmanin si koordinator për degën e Çairit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

varga eurotalks

Politika e Vuçiçit njësoj si e Millosheviçit, Varga për Eurotalks (VIDEO)

elmi

Aziri: Ja çfarë e pengoi bashkimin e Alternativës, Besës dhe ASH-së? (VIDEO)

rama bbc

Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo. Tani është koha për paqe

Mickoski-vmro

Mickoski: Jam për një Qeveri të gjerë pro-maqedonase, tani jemi të nënshtruar nga BDI

Aggeler

Aggeler: Maqedoninë e Veriut e presin vendime të vështira, por ne jemi aty

Struga-780x439-1

Struga pret mërgimtarët për sezonin veror

kurti-1

Kurti zbulon një për një, emrat e sulmuesve të KFOR-it

droge

Aksion i përbashkët Maqedoni – Greqi, kapen 160 kg kokainë me vlerë 10 milionë euro

Saimir_Tahiri

Ambasada amerikane reagon pas lirimit të ish-ministrit Tahiri: Do të ketë pasoja

INFO

NA NDIQ