Milani bie në “San Siro”, Atalanta dhe Gjimshiti shkëlqejnë ndaj Liverpoolit

Picture of INA
INA

12/04/2024

Milani u mposht 0-1 nga Roma në “San Siro” në çerekfinalen e parë të Europa League, ndërkohë që Atalanta e Berat Gjimshitit regjistroi një triumf historik 0-3 në “Anfield” përballë Liverpoolit.

Festë edhe për Bayer Leverkusenin, që iu fal dy golave në fund për thyer 2-0 West Hamin në Gjermani. Afër gjysmëfinaleve edhe Benfica pas suksesit 2-1 ndaj Marseilles.

Në Conference League, Aston Villa fitoi 2-1 kundër Lilles së Edon Zhegrovës, ndërkohë që Club Brugge iu fal një goli për të thyer 1-0 PAOK-un e Selanikut. /Supersport

TË FUNDIT
12 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
12 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
12 orë
Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester
12 orë
Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve
12 orë
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

ME TE LEXUARA

12 orë
Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024
1 ditë
Shpërthen ‘bomba’ në Spanjë: Dyshohet për një ndeshje të trukuar në La Liga
12 orë
Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli
1 ditë
E bujshme, dy shqiptarë së shpejti nën urdhrat e Mourinhos
1 ditë
Barcelona synon ti besojë stolin
1 ditë
Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë
1 ditë
Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

Jurgen Klopp

Emocione dhe lot në lamtumirën e Jurgen Klopp nga Liverpooli

sylvinjo silvinjo

Ja kur pritet t’i zbulojë trajneri Silvinjo emrat e futbollistëve të Shqipërisë për EURO 2024

guardiola

Ende e paqartë e ardhmja e Guardiolës: Dua të qëndrojë në Mançester

bresti

Historike, ekipi modest francez për herë të në Ligën e Kampionëve

mbappe

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Pep Guardiola

E konfirmon Guardiola: Do të jem në Man City edhe sezonin e ardhshëm

dybala

Interi gati të godas Romën, e do Dybala-n

kf besa doberdoll

Besa besë, habit me një veprim në Maqedoninë e Veriut

xherdan shaqiri

Dhimbje koke për Xherdan Shaqirin, media zvicerane ia përmend edhe pagën e lartë

INFO

NA NDIQ