Milloshoski: Dimitrov dhe Osmani janë të njëjtat personazhe

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/01/2022

Deklaratat e djeshme të zv. kryeministrit për Integrime Evropiane Nikolla Dimitrov dhe mosbesimi publik ndaj ish-homologut të tij ministrit të Jashtëm Bujar Osmani, tregojnë se edhe Dimitrov edhe Osmani janë vetëm fytyra dhe mbrapa e së njëjtës medalje për të cilën Qeveria me një fjalë është në interes të mbijetesës së saj, gjegjësisht karriera dhe interesi personal janë para interesave të shtetit dhe qytetarëve të Maqedonisë, thotë Antonio Millososki, deputet i OBRM-PDUKM-së në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ai theksoi se ajo që përmendi Dimitrov, se është e mundur një marrëveshje tjetër e dëmshme me Bullgarinë, vetëm sa konfirmon se Nikolla Dimitrov ka ditur paraprakisht për përgatitjen e një marrëveshjeje të tillë të dëmshme me Bullgarinë, por derisa ishte zyrtar i qeverisë heshti dhe pasi e pa se jo për të qenë anëtar i Qeverisë vendosi të flasë për atë që është e pamoralshme, por në çdo rast nuk e zvogëlon rrezikun e një marrëveshjeje të tillë dhe prandaj duhet të jetë serioz dhe i kujdesshëm.

“Mendimi ynë është se Dimitrov dhe Osmani janë të njëjtët personazhe që nga viti 2018 e deri më sot çdo gjashtë muaj shpallin datat për anëtarësim në BE, janë fotografuar së bashku në aeroplanin qeveritar dhe mendojmë se është koha të kontrollojmë së bashku besimin apo mosbesimin e qytetarëve ndaj ata dhe të japin dorëheqjen si akt përgjegjësie për politikat e tyre të dështuara”, tha Milloshoski.

TË FUNDIT
1 orë
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
6 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
6 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
6 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
6 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

1 ditë
Prizren, babai në gjendje të dehur ther me thikë vajzën e tij 21 vjeçare
1 ditë
Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE
1 ditë
Tragjedi e rëndë në Maqedoninë e Veriut, një grua me thikë vret burrin dhe vjehrrin e saj
6 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia
1 ditë
Dënime me kusht për pjesëmarrësit në ngjarjet në M-NAV, Prokuroria e ka rikualifikuar lëndën kundër tyre
23 orë
Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve
1 ditë
Parlamenti do të vazhdoj seancën e katër, në rend dite raporti i AMTP për vitin2023

LEXO MË SHUMË

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

vucic dodik

Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ