Moti për ditët në vijim në Maqedoninë e Veriut

INA
INA

03/06/2023

Moti gjatë fundjavës do të jetë i me vranësira dhe reshje lokale të shiut.

Për nesër moti pritet do të jetë me diell dhe vranësira, ndërsa në orët e pasdites priten reshje lokale të shiut. Temperatura minimale do të lëvizin prej 8 deri në 15, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin nga 21 deri në 28 gradë.

Në Shkup moti paradite do të jetëm me diell dhe vranësira të vogla deri mesatare, pasdite në pjesë të luginës do të jetë jostabile me reshje të rrëmbyeshme, bubullima, erë të fortë.

Mot të ngjashëm pritet të ketë edhe ditën e diell.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

blinken cameron shkup

Lavrov ateroi në Shkup, por përpos Blinkenit u larguan edhe Borell dhe Kameron

lavrov bujar osmani

24info: Lavrov kundër Kosovës së pavarur, Osmani u grind me të gjithë për ta sjellë në Shkup

jeton abdullahu flamuri

Flet tetovari që ngriti flamurin kombëtar pranë kishës në Kodrën e Diellit

blinken lavrov

Blinken dhe Lavrov nuk u përpoqën në Shkup, sekretari amerikan u largua për Izrael pa mbërritur kryediplomati rus

Kovacevski

Kovaçevski: Qytetarët nuk e duan izolimin, ashtu siç ndodhi për 11 vjet

shen-naum2-696x466

Ahmet Zogu a e shiti Shën Naumin? Truku në vendimin e gjykatës së Hagës

adriatik lapaj

Lapaj: Nuk ndihem mirë që Shqipëria 30 vite s’ka bërë asgjë për shqiptarët e Maqedonisë

Borell

Borrell: Lavrovi në Shkup duhet të dëgjojë se përse e dënojmë Rusinë!

borel-kovacevski

Borell porosi partive politike në Maqedoni: Nuk duhet të ketë ndarje për BE-në, miratoni ndryshimet kushtetuese

INFO

NA NDIQ