Moti sot në Maqedoninë e Veriut

ina-online
ina-online

20/11/2023

Në Maqedoninë e Veriut sot do të kemi mot të ftohtë në mëngjes, me diell dhe më i ngrohtë gjatë ditës me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi perëndimor.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej -5 deri në 3 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 10 deri në 17 gradë.

Të martën në disa lugina do të ketë mjegull dhe vranësira të ulëta, ndërsa kah fundi i ditës fillimisht në pjesët perëndimore dhe gjatë natës të mërkurën dhe në pjesët tjera do të ketë reshje shiu të cilat do të jenë më të bollshme.

closevolume_off
Temperatura e mëngjesit do të jetë në rritje.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Angela Ageler

“Lista e Zezë” Amerikane do zgjerohet me emra tjerë, paralajmëron ambasadorja Ageler

auto_korrupsion1511207587

Kush janë më të korruptuarit në Maqedoninë e Veriut?!

stevo pendarovski

Pendarovski është keqkuptuar: Nuk ka thënë se nuk do të rikandidohet

pendarovski-ikkkk-800x445

Pendarovski njëherë nuk po mendon që të rikandidohet, po pret përfundimin e mandatit

krenar lloga

Lloga firmos kërkesën për ekstradimin e Palevskit nga Turqia

bedri1-804x380-1

Ajdari: Cila është lidhja mes vrasjes së Vanjës dhe vrasjes te Liqeni i Smilkovës?

pendarovski-ikkkk-800x445

Pendarovski: Palevski me dekada ka ndjell urrejtje, sistemi nuk ka reaguar

auto_korrupsion1511207587

Qendra për Bashkëpunim Ndërkombëtar: “Lulëzon” ryshfeti tek ne

mpb

MPB: Është zbardhur vrasja e 76-vjeçarit në Kriva Pallankë, është arrestuar një 27-vjeçar

INFO

NA NDIQ