Moti sot në Maqedoninë e Veriut

0

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me periudha të diellit dhe më pas vranësira lokale.

Temperatura e ditës do të jetë prej 16 deri 23 gradë celsius.Në Shkup dhe rrethinë do të jetë kryesisht mot i thatë me diell me temperatura deri 18 gradë celsius.

Deri të shtunën do të kemi mot të ngjajshëm me periudha të diellit, por me temperatura të ulta të mëngjesit, si dhe mjegull në disa lugina. Nga dita e diel pritet të pasojnë reshje të shiut. (INA)