Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INA
INA

03/02/2024

Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, ndërsa në drejtim të Vardarit erë herë pas here e fortë nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura maksimale do të jetë prej 6 deri në 13 gradë, njofton Administrata për Çështje Hidrometeorologjike.

Nga e hëna do të kemi temperatura me diell, mbi mesataren me vranësira lokale. Do të fryjë erë e lehtë. Temperatura minimale do të jetë -5, ndërsa ajo maksimale deri në 20 gradë.

Mëngjesin e sotëm temperatura më e ulët është matur në Berovë -8, më pas në Kodrën e Diellit, -6 Shkup-Petrovec, Manastir, Krushevë, Mavrovë, -5 Strumicë, Demir Kapi, Kriva Pallankë, Shtip, -4 Tetovë, Prilep, Pretor, Ohër, Dibër , -3 Veles, Vinicë, -2 Kavadar, 2 Dojran, 3 Gjevgjeli.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vmro-bdi

BDI: Mickoski injoroi Amerikën, injoroi Europën, po injoron edhe të ardhmen europiane të qytetarëve

foshnje bebe

Të dhëna alarmante/ Martohen vëlla e motër në Veles se u ngatëruan gjatë birësimit

kuvendi-jashte-1024x681-1024x681-780x470-1-696x419-1

Seancë e Komisionit Parlamentar për Financim dhe Buxhet

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

INFO

NA NDIQ