MPB me detaje për disa parregullsi në vendvotime në Shtip dhe Shkup

Picture of INA
INA

24/04/2024

Ministria e Punëve të Brendshme deri tani nuk ka regjistruar prishje më serioze të rendit dhe qetësisë publike gjatë votimit, i cili në përgjithësi ka kaluar në mënyrë të qetë, pa probleme, deklaroi zëdhënësi i MPB-së Toni Angelov.

Sipas tij, nga hapja e qendrave të votimit deri tani janë regjistruar dy fotografime të fletës së votimit, një në Shtip dhe një në Shkup.

Gjithashtu, rreth orës 09:20 në qendrën e votimit në fshatin Buçim, të Radovishit nga ana e kryetarit të këshillit zgjedhor është raportuar se një person ia ka treguar fletën e votimit një vëzhguesi. Nga ana e DPB-së Radovish ndërmerren masa për zbardhjen e rastit.

Zëdhënësi i MPB-së thotë se përveç kësaj në komunën e Çairit në Shkup janë lënë fletëpalosje mbi veturat e parkuara në lidhje me procesin zgjedhor dhe në dy lokacione në Shkup janë vërejtur mbishkrime.

“Në një vendvotim në Shkup, pranë grafiteve të shkruara, rreth orës 06:30 kryetari i këshillit zgjedhor ka raportuar se në korridor është gjetur një bombë tymi i shpërthyer. Nga ana e zyrtarëve policorë janë marrë masat dhe aktivitetet e nevojshme dhe në këtë vendvotim votimi po zhvillohet pa probleme”, tha Angelovski në konferencën për media.

Ai theksoi se MPB apelon qytetarët dhe pjesëmarrësit në zgjedhje dhe në pjesën tjetër të votimit në këtë ditë të zgjedhjeve që të përmbahen nga incidente dhe nëse vërehet ndonjë shkelje e procesit zgjedhor, qytetarët duhet menjëherë të informojnë policinë në numrat 192 dhe 112 ose të raportojnë në stacionin policor më të afërt. /MIA

TË FUNDIT
2 orë
Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin
2 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
2 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
2 orë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter
5 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

ME TE LEXUARA

10 orë
Kurti: SHBA - aleate, mike e partnere historike (VIDEO)
2 orë
Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin
15 orë
Maqedoni e Veriut, më 22 maj rivotime në disa qendra votimi
10 orë
Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë "kulaçi qeveritar"?
15 orë
Më 23 maj Siljanovska Davkova do ta realizojë vizitën e parë jashtë vendit
10 orë
Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!
15 orë
Ngritet alarmi: Grupet ekstreme serbe në pritje për sulme në veri
10 orë
Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

LEXO MË SHUMË

Edward Joseph Zhozef  Eduard

Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

ebrahim raisi

Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Hovenier

Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

INFO

NA NDIQ