MPB me njoftim të rëndësishëm për qytetarët në lidhje me targat e automjeteve

Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/02/2023

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se pronarët e automjeteve e kanë për obligimin që deri me datë 12 shkurt 2024, t’i ndërrojnë targat me shenjën “MK”, në ato me shenjën “NMK”.

“Të gjithë pronarët e automjeteve të regjistruara janë të detyruar të zëvendësojnë targat me shenjën “MK” të lëshuar deri në ditën e fillimit të zbatimit të kësaj rregulloreje (15 janar 2021), përkatësisht targat e tilla mund të përdoren deri me 12 shkurt të vitit 2024″, thonë mes tjerash nga MPB.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ