MPB: Zbardhet incidenti mes një shkupjani dhe kryetarit të komunës së Jugunovcit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/01/2022

Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë ka përgatitur dhe deri tek Gjykata Themelore Tetovë ka parashtruar kërkesë për ngritjen e procedurës kundërvajtëse ndaj 44-vjeçarin D.K. nga Tudenca e Tetovës, kryetar aktual aktual i Komunës së Jegunovcës, informuan sot nga MPB-ja.

“Sipas denoncimit, më 5 janar të këtij viti, rreth orës 11:30, në Arkivin e objektit të komunës, fillimisht D.K. ka pasur një debat verbal me M.M. (69) nga Shkupi, drejtues i një kompanie private, ia ka marrë, ia ka ndrydhur dhe ia ka hedhur dokumentet në njërën nga tavolinat dhe e ka shtyrë nga hapësira. M.M. paraprakisht është thirrur nga një zyrtar i komunës për të dorëzuar fatura për shërbimet e kryera më parë për komunën”, theksohet në kumtesën e MPB-së.

Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë ka përgatitur dhe në Gjykatën Themelore Tetovë edhe kërkesë për inicimin e procedurës kundërvajtëse për M.M. (69) nga Shkupi i cili sipas raportit ka ofenduar dhe kërcënuar D.K. (44), pasi ai hodhi dokumentet dhe e nxori jashtë arkivit komunal.

TË FUNDIT
35 minuta
Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore
1 orë
VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij
2 orë
Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur
2 orë
Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër
2 orë
Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve...

ME TE LEXUARA

1 ditë
Bastisje në Strumicë, ndalohet një person
20 orë
Vrasja e policit serb, analistja Ivana Stradner: Perëndimi s’po di t’i lidhë pikat
35 minuta
Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore
1 ditë
BDI: I gabuar dhe i dëmshëm vendimi i Qeverisë kundër tunelit të Korridorit 8 në aksin Gostivar – Bukojq
8 orë
Haziri: Me Trumpin kthehet marrëveshja e 3 shtatorit 2020, kjo e pret Kosovën

LEXO MË SHUMË

Xhabir Deralla, CIVIL

Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore

IMG_4516

VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij

IMG_4516

Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur

Stuhia Ballkan

Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër

najcevska

Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve…

IMG_4516

Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

besar durmishi

Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë

IMG_4512

Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë

vjosa-osmani

Osmani takon kryeministrin e Holandës, diskutojnë për forcimin e partneritetit

INFO

NA NDIQ