Në kufirin e Preshevës janë sekuestruar një BMW dhe orë të shtrenjta

ina-online
ina-online

15/03/2024

Në vendkalimin kufitar të Preshevës, doganierët serbë në bashkëpunim me policinë kanë penguar tentativën për kontrabandim të dy orëve të dorës të markës “Rolex” të shtrenjta, vlera e të cilave llogaritet në më shumë se 32.000 euro.

Rasti u zbulua kur një makinë e tipit BMW me regjistrim të huaj është nxjerrë për kontroll të detajuar në dalje nga vendi.

Si shoferi ashtu edhe shoqëruesja e tij thanë se nuk kishin asgjë për të raportuar përveç bagazhit të tyre personal.

Por, gjatë kontrollit të detajuar, doganierët gjetën në xhepat e pantallonave të pasagjerit dy ora dore Rolex të padeklaruara.

Me vendim të gjykatës, përveç orëve, është konfiskuar përgjithmonë edhe një veturë në vlerë prej afro 30 mijë eurosh, për faktin se vlera e mallit të padeklaruar kalon një të tretën e vlerës së mjetit.(Presheva.com)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ragmi mu

Mustafa konfirmon se ka marrë drejtimin e Preshevës, Arifin e quan shpifës

James O’Brien Xhejms O Brajan

O’Brien: Kam punuar si i ri në hetimin e krimeve të luftës në Srebrenicë, duhet të përballemi me të vërtetën

Drashkoviq-696x383

Drashkoviq: Me gënjeshtra, shteti serb nxiti urrejtje dhe histeri anti-shqiptare

republika serpska

Republika Sërpska miraton raport që e mohon genocidin në Srebrenicë

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

Serbia mohon gjithçka, i paraqet si normale vonesat në kufi: I kemi forcuar kontrollet për të gjithë udhëtarët, po bëjnë panikë

ermina-lekaj

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

eu-be-rusi ndikimi rus ballkan

Sondazhi i IRI-t: Shumica në Ballkan janë për në BE dhe kundër Rusisë, serbët s’duan BE dhe pro Rusisë

andrej plenkoviq hdz

HDZ fitoi zgjedhjet parlamentare në Kroaci

INFO

NA NDIQ