Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

Picture of INA
INA

13/04/2024

Të premten pasdite në varrezat e fshatit Poroj të komunës së Tetovës u varros trajneri i futbollit Dashmir Beari (50 vjeç), shkrua Open-TV.

Varrimi i tij u bë me nderimet më të larta fetare. Familjarë të shumtë, bashkëfshatarë, miqë dhe shokë i dhanë lamtumirën e fundit trajnerit dhe profesorit të kulturës fizike në shkollën fillore të Porojit, Dashmir Beari.

Beari ishte seleksionues i U17 të Maqedonisë në futboll, kurse më herët ishte edhe seleksionues i ekipeve U15 dhe u19 të Maqedonisë.

Ai ka qenë trajner i Renovës, Gostivarit, Vëllazërimit, ndërsa kishte punuar edhe në Arabinë Saudite.

TË FUNDIT
5 minuta
Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?
1 orë
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
1 orë
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
1 orë
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes
2 orë
Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

ME TE LEXUARA

2 ditë
Ka ndërruar jetë njëri nga të plagosurit në Rrugën e Plastikave
24 orë
VMRO kërkon përgjegjësi për sallat kirurgjike, thotë se ministri Demiri nuk e ka idenë se çfarë po ndodh
3 orë
Parlamenti verifikoi mandatet e 118 deputetëve
1 ditë
Banorët e Kumanovës ende pa ujë të pijshëm, presin rezultatet e analizave
10 orë
Silvinjo: “Zgjidhja jo e lehtë, dëshirojë të merrja 35 futbollist…”
1 orë
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

LEXO MË SHUMË

Fronti evropian ali ahmeti

Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?

konjufca

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

Kurto dudush

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

bekim qoku kuvend

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

sokol cikaleshi

Mbeti jashtë listës për Euro 2024, Cikalleshi përcjell një mesazh

arsenal

Arsenal do të largojë tre yjet e saj duke siguruar 140 milionë euro

Hans flik hansi flick

Flick kërkon yllin e rivalëve të katalanasve

INFO

NA NDIQ