Neziri: BDI punon për interesa klanore

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/01/2022

Adnan Neziri nga Aleanca për Shqiptarët, në lidhje me atë se për herë të parë shqiptarët në një Qeveri do të jenë me përfaqësim shumë të lartë, ka thënë në Rruga Drejt, se fillimisht pjesëmarrja e ministrave duhe të jetë profesionale, shkruan Alsat.

Ajo po ashtu, i reagoi edhe përfaqësuesit të BDI-së, i cili tha se rritja e numrit të ministrave shqiptarë është meritë e tyre.

“Pjesëmarrja e ministrave duhet të jetë profesionale, etike dhe morale. Sa i përket BDI-së, ne jemi dëshmitarë se ajo që nga formimi i partisë nuk mund t’i ndërrojë disa njerëz, që do të thotë, ata janë të kapur dhe punojnë vetëm për interesa klanore, grupore, dhe në kapjen e sistemit. Nuk është në pyetje emërtimi, por veprimi, qëndrueshmëria, sistemi, profesionalizmi dhe jo interesat politike, grupore e klanore”, tha Neziri./ Alsat.mk

TË FUNDIT
47 minuta
Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara
2 orë
BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare
3 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
4 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
4 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua
7 orë
Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)
20 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
1 ditë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
10 orë
Osmani, mërgimtarëve: Jeni zemra dhe shpirti i Kosovës (VIDEO)
1 ditë
Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë? (FOTO)
7 orë
Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

LEXO MË SHUMË

Arsim sinani

Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara

ushtria shqiptare

BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

INFO

NA NDIQ