Neziri: BDI punon për interesa klanore

Iliria News Agency
Iliria News Agency

13 Janar, 2022

Adnan Neziri nga Aleanca për Shqiptarët, në lidhje me atë se për herë të parë shqiptarët në një Qeveri do të jenë me përfaqësim shumë të lartë, ka thënë në Rruga Drejt, se fillimisht pjesëmarrja e ministrave duhe të jetë profesionale, shkruan Alsat.

Ajo po ashtu, i reagoi edhe përfaqësuesit të BDI-së, i cili tha se rritja e numrit të ministrave shqiptarë është meritë e tyre.

“Pjesëmarrja e ministrave duhet të jetë profesionale, etike dhe morale. Sa i përket BDI-së, ne jemi dëshmitarë se ajo që nga formimi i partisë nuk mund t’i ndërrojë disa njerëz, që do të thotë, ata janë të kapur dhe punojnë vetëm për interesa klanore, grupore, dhe në kapjen e sistemit. Nuk është në pyetje emërtimi, por veprimi, qëndrueshmëria, sistemi, profesionalizmi dhe jo interesat politike, grupore e klanore”, tha Neziri./ Alsat.mk

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vjosa osmani

Vjosa Osmani për Reuters flet për raportet e Kurtit me SHBA, godet Vuçiqin (VIDEO)

Escobar Lajcak

Escobar zbulon kërkesat për Kosovën e Serbinë

dua-1

Dua Lipa flet për fëmijërinë: Isha krenare, por doja të kisha një emër anglez

mesi messi mls inter miami

Zyrtare/Ky është klubi i ri i Messit

vjosa osmani ismail kadare

Kadare: Ky është triumfi shekullor i kombit tonë

Arben Taravari

Taravari paralajmëron dorëheqje të tij ose Azir Aliut nëse vërtetohet “punësimi i dhëndrit”

kurti svecla veri

Kurti në Mitrovicë, viziton policët: Oficerët tanë të çeliktë, u njoftova me operacionet e tyre

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi: Mickoski mund të luajë me të ardhmen e tij, por jo me të ardhmen e Maqedonisë

DCIM100MEDIADJI_0484.JPG

Ndryshimet eventuale në Qeveri, ky është qëndrimi i ASH-së

INFO

NA NDIQ