Një person humbi jetën në aksidentin mes një kamioni nga Maqedonia dhe një veture

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/01/2022

Në një aksident që ka ndodhur në Bullgari një person ka humbur jetën në një përplasje mes një kamioni nga Maqedonia dhe një makine.

Kamioni po transportonte minerale nga minierat e plumbit dhe zinkut Sasa dhe se në orët e natës së mbrëmshme është përplasur me një veturë të tipit Opel.

Aksidenti, siç raportojnë disa media bullgare, ka ndodhur në vendin Zelen Dol mbrëmë rreth orës 20:00, në rrugën Bllagoevgrad – vendkalimi kufitar Stanke Lisiçkovë – Dellçevë, në rreth rrotullimin që kthen në autostradën Strumë.

Nga përplasja ka ndërruar jetë drejtuesi i makinës, ndërsa në aksident ka rrjedhur një sasi e madhe karburanti nga rezervuari i kamionit. Për shkak të aksidentit, qarkullimi përkohësisht është kufizuar në të dy drejtimet e rrugës III-106 Bllagoevgrad – vendkalimi kufitar Stanke Lisiçkovë – Dellçevë në zonën e fshatit Zelen dol.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lluka

Llukarevska: Stevo Pendarovski shkon në raundin e dytë

tetove

BDI feston në Tetovë

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

INFO

NA NDIQ