“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

Picture of INA
INA

18/04/2024

Manchester City nuk ka arritur ta mbroj titullin në Champions League.

Kampioni në fuqi u eliminua në çerekfinale nga skuadra e Real Madridit, shkruan IndeksOnline.

City pësoi humbje në ndeshjen e dytë para tifozëve vendas, pas ekzekutimit të penalltive, me rezultat 4-3, pasi koha e rregullt u mbyll me barazim 1-1.

Pas ndeshjes, trajneri Pep Guardiola tha se skuadra e tij luajti një ndeshje të mirë por që fatkeqësisht nuk arritën të fitonin, duke kritikuar futbollistët se nuk arritën ti shfrytëzonin rastet e krijuara që ta mbyllnin ndeshjen në kohën e rregullt.

“Kemi luajtur në mënyrë mbreslënëse, në çdo minutë të kësaj ndeshje dhe fatkeqësisht nuk fituam. Kemi krijuar kaq shumë mundësi për të fituar, por futbolli është shënimi i golit. Real Madridi është mbyllur prapa në mbrojtje, në thellësi, ka ndodhur edhe më parë kundër nesh. Duhej ta kishim mbyllur para kohe këtë ndeshje, para penalltive. Nuk ndodhi, kishim shumë raste dhe nuk i shfrytëzuam. Por në këtë kompeticion, në këtë nivel, kështu luhet, me detaje të vogla. Në sporte të tjera do të kishim fituar me stastitika, por në futboll, ndodh kjo. Dua të uroj Realin, kanë rezistuar deri në sekondën e fundit duke u mbrojtur. Ne bëmë pothuajse gjithçka dhe në fund një humbje e tillë dhemb, por çfarë mënyre fantastike për të humbur. Nuk pendohem për asgjë.”, ka deklaruar Guardiola pas ndeshjes./IndeksOnline/

TË FUNDIT
4 orë
Mbeti jashtë listës për Euro 2024, Cikalleshi përcjell një mesazh
4 orë
Arsenal do të largojë tre yjet e saj duke siguruar 140 milionë euro
4 orë
Flick kërkon yllin e rivalëve të katalanasve
4 orë
Një nga portierët më të mirë në botë nuk mori ftesë për në Euro 2024
4 orë
Pas Mbappes, edhe një përforcim tjetër prej 110 milionë eurove

ME TE LEXUARA

11 orë
Emri surprizë i Silvinjos në listën e “Euro 2024” është Medon Berisha
2 ditë
Lewandowski realizon super gol ndaj Sevilla, Cancelo me asistim të bukur
4 orë
Pas Mbappes, edhe një përforcim tjetër prej 110 milionë eurove
2 ditë
Pep Guardiola do të largohet nga Manchester City
4 orë
Një nga portierët më të mirë në botë nuk mori ftesë për në Euro 2024
2 ditë
Galatasaray mban larg Fenerbahçen dhe fiton titullin e 24-të të ligës turke...
4 orë
Flick kërkon yllin e rivalëve të katalanasve

LEXO MË SHUMË

sokol cikaleshi

Mbeti jashtë listës për Euro 2024, Cikalleshi përcjell një mesazh

arsenal

Arsenal do të largojë tre yjet e saj duke siguruar 140 milionë euro

Hans flik hansi flick

Flick kërkon yllin e rivalëve të katalanasve

courtois

Një nga portierët më të mirë në botë nuk mori ftesë për në Euro 2024

perez real

Pas Mbappes, edhe një përforcim tjetër prej 110 milionë eurove

Medon Berisha

Emri surprizë i Silvinjos në listën e “Euro 2024” është Medon Berisha

Albania's Amir Abrashi reacts after the Euro 2016 Group A soccer match between Romania and Albania at the Grand Stade in Decines-­Charpieu, near Lyon, France, Sunday, June 19, 2016. Albania won 1-0. (AP Photo/Laurent Cipriani)

Silvinjo: Abrashi do të na ndihmojë shumë në Kampionatin Evropian

sylvinjo silvinjo

Silvinjo: “Zgjidhja jo e lehtë, dëshirojë të merrja 35 futbollist…”

taulant seferi

FOTO/ Dy kumanovarët në listën e Kombëtares për EURO 2024

INFO

NA NDIQ