Omer Ajdini: Të zbardhet e vërteta për Rexhail Qerimin (Video)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2022

Kryetari i Forumit rinor të ASH-së, Omer Ajdini, ka marrë pjesë sot në marshin protestues për Rexhail Qerimin që u mbajt në Shkup. Në një prononcim për Gazetën LAJM, Ajdini tha se e vërteta për Rexhail Qerimin dhe rastet tjera të montuara duhet të zbardhet, për të kthyer besimin e qytetarëve te gjyqësori.

“Kjo protestë e ka vetëm një kërkesë: drejtësi për Rexhail Qerimin dhe drejtësi për të gjitha rastet e montuara që kanë ndodhur në Maqedoninë e Veriut, që janë njollë e zezë për këtë shtet dhe janë një njollë që nuk do të shlyhen pa u zbardhur e vërteta dhe pa ardhur drejtësia në këtë vend”, tha Omer Ajdini për gazetën LAJM.

Rexhail Qerimi, ndërroi jetë ditë më parë në burgun e Idrizovës, ku po vuante prej më shumë se 13 vitesh dënimin me burg të përjetshëm në rastin “Alfa”, shkruan gazeta LAJM.

TË FUNDIT
12 minuta
Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër
46 minuta
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
48 minuta
Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet
2 orë
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
2 orë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Arrestohet arsimtari që rrahu nxënësin në Bogovinë (Video)
8 orë
Shpërthen zjarr në një deponi në Shkup, digjen guma
1 ditë
Aziri dhe Lloga me qëndrime të kundërta / Shaqiri thotë se BDI do të jetë konstruktive për shkak “hipotekave”
5 orë
Lloga: Erdhi dita kur presidentja nuk e njeh shtetin e saj
1 ditë
Berisha apo Basha, e ardhmja e opozitës sot në dorën e gjykatës, shqyrton çështjen në themel
20 orë
Sela: Nuk ka përçarje të Frontit Europian, unë jam zotuar dhe i qëndroj fjalës së dhënë!
48 minuta
Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet
1 ditë
Bastisje në Veles, gjendet drogë dhe armë, arrestohen 4 persona
8 orë
Ja si do të duket përbërja e re e Qeverisë

LEXO MË SHUMË

IMG_2933

Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

Bujar Osmani

Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

Mickoski

Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

IMG_2927

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

INFO

NA NDIQ