Parashikimi i motit për ditën e sotme

INA
INA

15 Maj, 2023

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira dhe me reshje të përkohshme të shiut, pasdite do të ketë dhe bubullima. Do të fryjë dhe erë e dobët, përgjatë Vardarit e përforcuar nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 8 deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 18 deri në 23 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira dhe reshje të përkohshme të shiut, do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në 11 ndërsa ajo maksimale do të arrij në 21 gradë Celsiusë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kasami

Kasami: Nuk isha i ftuar në 21 vjetorin e BDI-së! Ali Ahmeti të largohet nga politika (VIDEO)

fitor jakupi

Fitor Jakupi shpall kandidaturën për degën e BDI në Kumanovë

kasami

Kasami: ASH degjeneroi, po përgatitë anëtarësinë për koaliconin me BDI-në

alternativa

AlternAtivA: Shqiptimi i dënimeve për djegien në spitalin modular në Tetovë është djegie e dytë

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Mediat partnerë në ndërtimin e një shoqërie evropiane, të lirë dhe demokratike

Xhem baruti

Baruti komenton fjalimin e Ahmetit: I’a mbylle derën djemve që u rritën në BDI…

kasami

Kasami: Kërkesa jonë e qartë, termi 20% të zëvendësohet me gjuhën shqipe

grubi

Grubi: BDI 21 vite zë i popullit, në dekadën e tretë realizojmë ëndrrën tonë për integrimin në BE

IMG_2069

Ministri Azir Aliu emëroi dhëndrrin shef të kabinetit (VIDEO)

INFO

NA NDIQ