Pendarovski: Zhvillimet në Këshillin Gjyqësor, ulin besimin e qytetarëve ndaj gjyqësorit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27 Prill, 2023

Lidhur me zhvillimet në Këshillin Gjyqësor ka reaguar edhe presidenti i vendit duke nënvizuar se skenat e këtilla nuk i kanë hije një institucioni i cili ka rolë shumë të rëndësishëm në zgjedhjen, shkarkimin e gjykatësve dhe vlerësimin e punës së tyre.

“Po ndodhin skena që nuk i kanë hije institucionit i cili ka një rolë shumë të rëndësishëm në zgjedhjen, shkarkimin dhe vlerësimin e punës së gjykatësve , kujdesin për reputacionin e gjykatës si një faktor kyç për besimin e qytetarëve ndaj gjyqësorit. Përmes këtyre veprimeve, në mënyrë plotësuese ulet kredibiliteti, jo vetëm i Këshillit Gjyqësor, por edhe besimi i qytetarëve ndaj sistemit gjyqësor”, thuhet në reagimin e Presidentit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sali-berisha

Berisha: Përse prej tre ditësh Rama i përvishet Albin Kurtit!

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

Screenshot_2023-06-03-18-00-33-680-edit_com.android.chrome

Sveçla: Përpjekjet për destabilizimin e Kosovës nuk kalojnë, Serbia e Rusia nuk kalojnë

Rama-kurti

Rama falënderon BE-në që po i bën presion Kosovës për zgjidhjen e situatës në veri

IMG_1833

Doli i veshur me bluzë të NATO-s, Gashi reagon ndaj Haradinajt – e kritikon ashpër në këtë pjesë

messi

Messi njofton largimin e tij nga PSG

IMG_1832

Shqiptarja 46-vjeçare bën namin, vjedh 3 milionë euro

INFO

NA NDIQ