Përdori letërnjoftimin e vëllait për të marrë kredi, padi ndaj 39 vjeçarit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27 Prill, 2023

Policia e Maqedonisë së Veriut ka ngritur kallëzim penal ndaj 39 vjeçarit nga Shkupi nën dyshimin se ka përdorur dokumente të vëllait për të marrë kredi. Atij i ishte pamundësuar një gjë e tillë pasi ishte zbuluar nga të punësuarit e shoqërisë financiare, transmeton Portalb.mk.

“Kallëzim penal kundër SH.B. (39) nga fshati Haraçinë-Shkup, për shkak të ekzistimit të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale “mashtrim gjatë marrjes së kredisë ose favori tjetër” sipas nenit 249 të Kodit Penal”, raportoi Policia e Maqedonisë së Veriut.

Ai dyshohet se në dhjetor të vitit të kaluar, me letërnjoftim të vëllait ka tentuar të mashtron të punësuarit të një subjekti juridik për të marrë kredi në emër të tij.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kurti finer

Kurti merr një telefonatë nga Amerika. Ja çka u bisedua

kameramedia

Aliu: Me ligjin e ri do të rregullohet liria e shprehjes në media

vjosa osmani

Osmani tregon prapaskenat: E takova 10 minuta Vuçiqin, zakonisht ankohet e bërtet

scholz macron vjosa osmani

Macron: Javën e ardhshme presim vendime të qarta nga Kosova dhe Serbia

vucic vjosa osmani

Osmani takohet me Vuçiqin, thotë se nuk është i interesuar për zgjidhje e as për paqe

INFO

NA NDIQ