Plani franko-gjerman, Kurti: Parasheh njohjen de facto

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15 Shkurt, 2023

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në intervistën e dhënë për gazetarin Blendi Fevziu, në emisionin Opinion, thotë se plani franko-gjerman parasheh njohjen de facto mes Kosovës dhe Serbisë.

Por ai thekson se ky plan është më tepër një marrëveshje bazike që synon normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve, por nuk është një marrëveshje finale.Flitet për një plan franko-gjerman, pse nuk bëhet publik?

Është kërkesë e ndërmjetësve europianë, emisarëve nga Brukseli, Parisi dhe Berlini, që pa pasur një hap konkret drejt pranimit të tij të mos ketë zbardhje të plotë të përmbajtjes së tekstit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ora-rryma-evn-struja

Nga korriku, energjia elektrike 13% më e shtrenjtë

Kristofer-Hill

Hill: Prishtina do t’i bartë pasojat sepse nuk i dëgjoi këshillat e SHBA-së

policia-714x420

Karikator arme në tualetin e shkollës në Hasanbeg!

rama kovacevski

Rama batuta me Kovaçevskin: Integrimi na la pa flokë

Albin-Kurti-5

Kurti: I brengosur, por jo i frikësuar nga sanksionet e SHBA-së

fatmir mexhiti

Mexhiti: Duhet riorganizim i plotë i sistemit shëndetësor

sander lleshi

Ish-ministri i brendshëm shqiptar: Gjeni një numër telefoni të Albin Kurtit

BLINKEN

SHBA me dy kërkesa për Serbinë, a do ta dëgjojë Vuçiq?

glauk konjufca

Konjucfa: Amerika nuk po na kupton mirë, s’është hera e parë që po qortohemi

INFO

NA NDIQ